אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע עצרה סוחר לשעבר בפסגות בחשד לתרמית ני"ע בעשרות מיליוני שקלים צילום: שאטרסטוק

רשות ני"ע עצרה סוחר לשעבר בפסגות בחשד לתרמית ני"ע בעשרות מיליוני שקלים

ביום שבו נשמעו הטיעונים לעונש של שני בכירים לשעבר בבית ההשקעות פתחה הרשות בחקירה נוספת מאור וקסלר, סוחר לשעבר בדסק מסחר החוץ של פסגות. על פי החשד, הוא דרך עסקאות עצמיות בתעודות סל ואופציות על הדולר בין חשבונות השייכים לפסגות לחשבונות בנק בשליטתו הוא הצליח לגרוף עשרות מיליוני דולרים

21.03.2017, 21:18 | נעמי צורף
ביום שבו נשמעו הטיעונים לעונש של שני בכירים לשעבר בפסגות דוד אדרי ושי בן דוד, פתחה הרשות לניירות ערך בחקירה נוספת: היום עצרה הרשות סוחר לשעבר של חדר דסק מסחר חוץ של בית ההשקעות בחשד לביצוע עבירות תרמית בניירות ערך בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים והלבנת הון.

מאור וקסלר עבד בין השנים 2010-2016 כסוחר בדסק חו"ל בפסגות. על פי ממצאי החקירה, בין יוני 2013 לנובמבר 2016, ניצל וקסלר את תפקידו ופעל כדי להשיא לעצמו רווחים באמצעות ביצוע עסקאות עצמיות בתעודות סל ואופציות על הדולר בין חשבונות השייכים לפסגות לבין חשבונות בנק בשליטתו וזאת כאמור בהיקף של עשרות מיליוני שקלים על חשבון חברת פסגות.

דוד אדרי, בכיר לשעבר בפסגות, בבית המשפט, צילום: נעמי צורף דוד אדרי, בכיר לשעבר בפסגות, בבית המשפט | צילום: נעמי צורף דוד אדרי, בכיר לשעבר בפסגות, בבית המשפט, צילום: נעמי צורף

דפוס פעילותו התרמתי של וקסלר, המיוצג על-ידי עוה"ד ארז אבוהב ואלדר פרץ התאפיין בביצוען של עסקאות עצמיות בהן רכש החשבון הפרטי שבשליטתו תעודות סל מידי חשבון פסגות ומכרן חזרה אליו תוך יצירת פער מובנה בין שערי הקניה ושערי המכירה של ניירות הערך, לטובת חשבונו הפרטי על חשבון פסגות.

כמו כן, רכש וקסלר באמצעות חשבונו הפרטי אופציות על שער הדולר מחשבון פסגות, בשער נמוך משער האופציה בעת הקניה, בעיקר בימים בהם היה המסחר דליל תוך השפעה על שער נייך הערף, לאחר מכן מכר אותן הן לפסגות והן למשקיעים אחרים במחיר שוק.

וקסלר נחקר היום באזהרה יחד עם מעורבים נוספים ושוחרר בתנאים מגבילים במסגרתם עליו להפקיד ערבות על סך 100 אלף שקל, איסור יצירת קשר עם מעורבים והתחייבות להתייצב לחקירה בכל מועד שידרש. 

במהלך נובמבר 2016 ביצע וקסלר עסקה מול צדי ג' אשר הסבה הפסד כספי בהיקף מאות אלפי שקלים לפסגות תוך כדי שהוא מסתיר במשך זמן ממשוך את דבר ההפסד ממנהליו ותוך פגיעה מכוונת ממערכות הבקרה. לאחר שעסקה מפסידה זו נחשפה, טען בפניהם וקסלר כי מדובר בטעות אנוש.מהחקירה עולה כי גם בסמוך ובמקביל לפעילות זו פעל וקסלר על מנת להשיא רווחים לחשבון הפרטי שבשליטתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות