אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל שיחררה את מהדורת המפתחים לגרסה הבאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד צילום: שאטרסטוק

גוגל שיחררה את מהדורת המפתחים לגרסה הבאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד

הגרסה החדשה, שקרויה אנדרואיד O עדיין לא כוללת חידושים משמעותיים במיוחד עבור משתמשי הקצה אלא בעיקר שינוי תשתית עבור מפתחים

22.03.2017, 10:41 | נמרוד צוק
גוגל שיחררה אתמול (שלישי) את מהדורת המפתחים הראשונה לגרסה הבאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד, שכרגע קרויה בשם הקוד אנדרואיד O. הגרסה החדשה, שיוצאת במקביל לתחילת ההפצה הרחבה של הגרסה היציבה האחרונה (אנדרואיד 7.0) כעדכון למכשירים, עדיין לא כוללת חידושים משמעותיים במיוחד עבור משתמשי הקצה אלא בעיקר שינוי תשתית עבור מפתחים.

מספר שיפורים בולטים יחסית כוללים את האפשרות לצפות בסרטונים שצפים מעל אפליקציות אחרות הפתוחות ברקע, ביצוע השהיה (סנוז) לנוטיפיקציות כך שיופיעו שוב בשעה מאוחרת יותר, שיפורים גרפיים לאייקוני האפליקציות כמו אנימציות והתאמה אוטומטית שלהם לסוג המכשיר ואפשרות למפתחי אפליקציות לייצר קיצורי דרך על המסך לפעולות מסוימות בתוך האפליקציה.

משרדי גוגל משרדי גוגל משרדי גוגל

בניגוד לגרסה הקודמת, בה שוחררה מהדורת בטא לציבור הרחב במקביל לגרסת הפיתוח, הפעם תהליך הפיתוח יתחיל עם ארבע גרסאות פריוויו שיהיו זמינות בשלב הראשון למפתחים בלבד, כאשר גרסת הבטא הציבורית הראשונה צפויה להפיע סביב מאי-יוני, והגרסה הסופית ברבעון השלישי של השנה.

שינוי נוסף מתבטא בהיקף שיתוף הפעולה בין גוגל לבין שותפותיה העסקיות בפיתוח מערכת ההפעלה. סוני, לדוגמה, תרמה למערכת כ-30 שיפוריי פיצ'רים ו-250 תיקוני באגים ושילבה בה את טכנולוגיית דחיסת האודיו האלחוטית המתקדמת שלה, LDAC, שהיתה זמינה עד כה בעיקר בטלפונים ובציוד הנלווה מתוצרת החברה ומאפשרת להעביר אודיו איכותי יותר על גבי בלוטות'.

המכשירים התומכים בגרסת הפריוויו של אנדרואיד O כוללים בשלב זה את מכשירי נקסוס 5x ו-6P, את הסטרימר נקסוס פלייר, את טלפוני פיקסל ואת הטאבלט פיקסל C. התקנתה אפשרית בשלב זה רק באופן ידני, על ידי דריסת תכולת הטלפון הקודמת בקבצי הגרסה החדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות