אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במשפחות הכי טובות: הבת של האישה העשירה באוסטרליה תגיש תביעה נגד האם צילום: Ben Rushton

במשפחות הכי טובות: הבת של האישה העשירה באוסטרליה תגיש תביעה נגד האם

בית המשפט האוסטרלי אישר להגיש את התביעה נגד ג'יינה ריינהארט , בעלת אימפריית המכרות הנקוק פרוספקטינג - 69 ברשימת עשירי העולם של פורבס. הבת התובעת ביאנקה טוענת כי אמה חסמה העברת כספים לקרן המשפחתית

22.03.2017, 11:24 | מיקי גרינפלד

בית המשפט האוסטרלי נתן אור ירוק להגשת תביעה נגד האישה העשירה במדינה - על ידי הבת שלה. הבת, ביאנקה ריינהארט, תובעת את האם ג'ינה (Gina Rinehart), בטענה לניהול בלתי הולם של קרן הנאמנות המשפחתית, כמו גם ב"הוצאות כספי החברה שבניהולה לצרכים אישיים".  

קראו עוד בכלכליסט

ג'ינה ריינהארט, בת 73, היא יו"ר ובעלים של ענקית המכרות הפרטית הנקוק פרוספקטינג (Hancock Prospecting). היא ירשה את החברה מאביה המייסד לאנג האנקוק (Lang Hancock), הצליחה להוציא אותה מקשיים פיננסים ולהרחיב אותה למעצמת מכרות.

ריינהארט האם ממוקמת במקום ה-69 ברשימת עשירי העולם המעודכנת של פורבס שיצאה השבוע, בזכות העלייה החדה שנרשמה בחודשים האחרונים במחירי המתכות. עלייה זו הקפיצה את ערכו של המכרה הענקHope Downs - מכרה הדגל של הנקוק פרוספ' הממוקם במערב אוסטרליה.

הבת התובעת ביאנקה מונתה למנהלת קרן הנאמנות המשפחתית בתום מאבק משפטי קודם מול אמה, ופנתה לבית המשפט בבקשה לאשר הגשת תביעה נוספת נגד ג'ינה ריינהארט, על סמך התנהלות פסולה של האם בענייני הקרן ובענייני החברה.

ג ג'ינה ריינהרט | צילום: בלומברג ג

ביאנקה מגישה את התביעה לצד אחיה ג'ון, המסוכסך גם הוא עם אמו. השניים טוענים שג'ינה לא העבירה לקרן את הדיבידנדים המתחייבים מפעילות הנקוק פרוספקטינג. עוד טוענים השניים שבעת שהאם כיהנה כמנהלת קרן הנאמנות לא רק שלא עמדה על כך שהחברה אכן תעביר את הדיבידנדים לקרן שבאחריותה – היא אף פעלה למניעת התשלומים המתחייבים.

טענה נוספת של השניים נוגעת לניהול חברת הנקוק עצמה, ולפיה ג'ינה ריינהארט "עשתה שימוש פסול בכספי החברה לצרכיה האישיים". התביעה טוענת שמנהלי החברה הנמאנים לג'ינה, טד וואטרובה וג'יי ניוביי (Ted Watroba, Jay Newby) שיתפו פעולה עם האם במעשים הבלתי כשרים.

האחות הצעירה הופ וולקר (Hope Welker) הגיעה בשנת 2013 להסדר מול האם, ששילמה לה 45 מיליון דולר תמורת נסיגה מהתביעה. וולקר נימקה בשעתו את ההחלטה ברצון להימנע מההליך המשפטי, שגורם לה "רמה גבוהה מאד של מצוקה".

שופט בית המשפט האוסטרלי ניגל ריין (Nigel Rein) קבע היום שמבלי להכריע בטענות של הבת, לביאנקה ריינהארט יש עילת תביעה אפשרית נגד אמה ונגד חברת הנקוק פרוספקטינג, ולפיכך הוא מאשר את הגשתה. "אני מקבל את העמדה שיש הצדקה, בשם האינטרסים של הקרן ושל הנהנים ממנה, לבירור משפטי של טענות התובעת", קבע השופט.

הקרן המשפחתית Hope Margaret Hancock Trust הוקמה על ידי מקים האימפריה המנוח לאנג האנקוק לטובת נכדיו, ושוויה מוערך ב-5 מיליארד דולר ארה"ב. בתו היחידה ג'ינה ניהלה את הקרן מ-1992 עד 2013 - אז היא נאלצה לפנות את מקומה לטובת הבת ביאנקה, לאחר מאבק משפטי מר ועמוס בהשמצות פומביות.

יחסיה של ריינהארט עם ילדיה הידרדרו באופן קיצוני בשנים האחרונות. הבן ג'ון שינה בגיל 27 (בשנת 2003) את שם משפחת אביו האיווארד (Hayward) לשם המשפחה של סבתו האנקוק (Hancock). עשור לאחר מכן, בשנת 2014, אמו נמנעה מלהגיע לחתונתו. הבת ביאנקה (Bianca Hope Hayward) שנחשבה ליורשת המיועדת, ושישבה בדירקטוריון של הנקוק פרוספקטינג הודחה מהדירקטוריון בשנת 2011 לטובת אחותה למחצה ג'יניה (Ginia Rinehart) – שעמדה לצד האם במאבק המשפטי על ניהול הקרן המשפחתית.

ביאנקה ריינהארט, צילום: Ben Rushton ביאנקה ריינהארט | צילום: Ben Rushton ביאנקה ריינהארט, צילום: Ben Rushton

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות