אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר הבריאות: "אנו רוצים לוודא שהתיירות הרפואית לא תבוא על חשבון המטופל הישראלי" צילום: עומר מסינגר

שר הבריאות: "אנו רוצים לוודא שהתיירות הרפואית לא תבוא על חשבון המטופל הישראלי"

הצעת חוק המסדירה את התיירות הרפואית אושרה בקריאה ראשונה בכנסת, וקובעת תנאי סף לסוכנים בתחום וכללי טיפול לבתי החולים

22.03.2017, 17:30 | ספי קרופסקי

חוק שנועד להסדיר את תחום תיירות המרפא אושר היום (ד') בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. במסגרת החוק, המקודם על ידי משרדי הבריאות והתיירות, יוקם מרשם לסוכני תיירות רפואית שיקבע תנאי סף למבקשים להירשם בו; ייקבעו נורמות אתיות לפעילות סוכני תיירות רפואית וקובע כי בתי חולים הקולטים תיירי מרפא יידרשו לעמוד בכללים טיפוליים שונים.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, החוק עתיד למנוע פגיעה של תיירות המרפא באיכות הטיפול הרפואי הניתנת לחולה ישראל, וזאת על ידי הבטחת קדימות לחולי ישראל למוסדות הרפואיים, גם אם לצד הקדימות הזו אין רווח כספי גדול כפי שנהוג בתיירות המרפא. כמו כן, מתוכננים צעדי פיקוח רגולטוריים על גופים העוסקים בתיירות מרפא כדי להגביר את השקיפות, ובהם למשל מעקב אחר הכנסות בתי החולים מפעילויות שכאלו.

שר הבריאות יעקב ליצמן מסר היום: "החוק יעשה סדר בתחום התיירות הרפואית ויתרום הן למערכת הבריאות והן לתיירות בישראל. מצד אחד אנו מבקשים לקיים תיירות רפואית, תוך הבטחת טיפול ראוי ומקצועי בתיירים, ומצד שני נוודא כי תיירות הרפואית לא תבוא על חשבון המטופל הישראלי וכי ההכנסות מתיירות רפואית יופנו לחיזוק המערכת הציבורית".

תיירים סינים בים המלח, צילום: עמית שאבי תיירים סינים בים המלח | צילום: עמית שאבי תיירים סינים בים המלח, צילום: עמית שאבי

שר התיירות יריב לוין הוסיף כי "העיסוק בתחום התיירות הרפואית לישראל הפך בשנים האחרונות לתעשייה ענפה המכניסה לישראל מטבע חוץ רב, ומהווה מקור משמעותי למסים, תעסוקה, וכן אפיק גיוס משאבים מהותי למערכת הבריאות. הסדרה חוקית נכונה של התחום יש בה כדי לתרום לענף התיירות כולו, הן בהגדלת מספרי התיירים הנכנסים לישראל והן בשיפור תדמיתה של ישראל והצגת פניה היפות והמתקדמות בעולם".

על פי נתוני משרד התיירות, בשנים האחרונות הגיעו עשרות אלפי תיירי מרפא, רובם מרוסיה, אוקראינה, מדינות מזרח אירופה, קפריסין וממדינות שכנות אחרות. אלא שלצד הגידול הניכר בתיירי המרפא, התחום הופקר ליוזמות מקומיות של בתי חולים וגורמים עסקיים שונים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה