אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העברות תקציביות ראשונות השנה: להתנחלויות צילום: בלומברג

העברות תקציביות ראשונות השנה: להתנחלויות

משרד האוצר הגיש לוועדת הכספים את שלוש הבקשות הראשונות השנה להעברות תקציביות, מתוכן שתיים להתנחלויות. היקף הבקשות: 42 מיליון שקל, מתוכם 27 מיליון שקל יועברו לרשויות המקומיות ביו"ש כמענקים ביטחוניים

22.03.2017, 23:29 | שחר אילן

משרד האוצר הגיש לוועדת הכספים של הכנסת את שלוש הבקשות הראשונות של השנה להעברות תקציביות. שתיים מתוכן, בהיקף של 42 מיליון שקל, מיועדות להתנחלויות. מדובר בהעברה תקציבית של 27 מיליון שקל למענקים לרשויות המקומיות ביהודה ושומרון ובהעברה אחרת של 15 מיליון שקל למיגון אוטובוסים.

קראו עוד בכלכליסט

העברות תקציביות הן שינויים בתקציב המתבצעים במהלך השנה לאחר אישורו. בדרך כלל הבקשות מוגשות כבר בחודשים הראשונים של השנה - מה שמעיד על כך שהתקציב המאושר אינו אמיתי ושמראש האוצר מתכוון לשנותו.

האוצר מבקש להגדיל את תקציב ההוצאות המיוחדת של הרשויות המקומיות ביו"ש מ-23 מיליון שקל ל-50 מיליון שקל. הכספים, שמוגדרים כמענקים ביטחוניים, יצאו מסעיף "משפטים ובתי משפט" ויועברו דרך משרד הפנים. הסיבה לכך שמרוקנים שליש מסעיף המשפטים אינה ברורה.

לטענת ח"כ מיקי לוי (יש עתיד), "הבאת העברות תקציביות חודשיים וחצי אחרי שעבר תקציב היא זילזול בכנסת".

ההתנחלות עמנואל, צילום: cc by מיכאלי ההתנחלות עמנואל | צילום: cc by מיכאלי ההתנחלות עמנואל, צילום: cc by מיכאלי

גם בשנים קודמות סעיף ההוצאות המיוחדות של ההתנחלויות עלה באופן משמעותי. ב־2015 הצעת תקציב המדינה עמדה על 27 מיליון שקל אך התקציב שאושר למטרה זו עמד על 113 מיליון שקל - יותר מפי 4. העלייה בין הצעת התקציב למה שמאושר בפועל נובעת לרוב מלחצים קואליציוניים. הפעם ההגדלות לא נעשות בתקציב המאושר עצמו אלא באמצעות העברה תקציבית מאוחרת.

למרות שמחר (ה') הכנסת יוצאת לפגרת פסח, סביר להניח שכשיצטברו מספיק בקשות להעברות תקציביות, ועדת הכספים תתכנס במהלך הפגרה לאשר אותן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות