אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ"א תשקול להחיל תקרות שכר, מס יוקרה והגבלת החתמות בכדורגל האירופי צילום: איי אף פי

אופ"א תשקול להחיל תקרות שכר, מס יוקרה והגבלת החתמות בכדורגל האירופי

זאת כדי למנוע מהמועדונים הגדולים לאגור שחקנים ולהקטין את הפער בין המועדונים העשירים למועדונים הקטנים. נשיא אופ"א: "אנחנו צריכים לבחון האם שוק העברות השחקנים פועל היום בצורה הטובה ביותר. אסור לנו לפחד לגעת בו"

23.03.2017, 09:06 | שירות כלכליסט

אופ"א תשקול להציג לכדורגל תקרות שכר, מס יוקרה והגבלת מספר החתמות בכדורגל האירופי כדי למנוע מהמועדונים הגדולים לאגור שחקנים ולהקטין את הפער בין המועדונים העשירים למועדונים הקטנים. כך על פי נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין.

קראו עוד בכלכליסט

אלכסנדר צ אלכסנדר צ'פרין. צ'פרין הכריז גם שתיפתח מחלקה חדש באופ"א שתקרא "הגנת המשחק" ובה יהיה "צבא" של אנשים שיתמודדו עם נושאים כגון שחיתות, סמים בספורט, אלימות והטיית משחקים | צילום: איי אף פי אלכסנדר צ

עורך הדין הסלובני שנבחר לראשות אופ"א בספטמבר, אמר בפגישה של ראשי ההתאחדויות לכדורגל, ש"רואים ירידה באיזון התחרותי בכדורגל האירופי".  

בשנים האחרונות, הדומיננטיות של מספר מועדוני על, הופכת את הליגות המקומיות, וגם את ליגת האלופות למועדון סגור. לפי גוף מחקר הכדורגל CIES Football Observatory, כ-75% מהכספים שהשקיעו קבוצות חמש הליגות הגדולות באירופה הלכו לקבוצות מחמש הליגות הגדולות באירופה.

הליגות הקטנות יותר באירופה מתלוננות שהמועדונים הגדולים רוכשים את השחקנים האיכותיים הצעירים ופעמים רבות שולחים אותם בהשאלה. מועדונים כגון בנפיקה ואייאקס, פעם מעצמות אירופאיות, נהפכו למועדונים שמוכרים את מיטב הכישרונות שגידלו.

"אנחנו צריכים לבחון מכניזם חדש כגון מס יוקרה והגבלת מספר שחקנים בסגל" אמר צ'פרין. "אלו יכולים להיות חוקי שוק העברות שימנעו אגירת שחקנים וריכוז מוגזם של כישרונות במספר מועט של קבוצות".

"אנחנו צריכים לבחון האם שוק העברות השחקנים פועל היום בצורה הטובה ביותר. אסור לנו לפחד לגעת בו", אמר צ'פרין.

צ'פרין לא פירט לגבי מס יוקרה, אך זו שיטה שעובדת טוב בארה"ב ומונעת מקבוצות לחרוג מסכום השקעה מסוים. אם ישימו תקרת מס יוקרה על קבוצות בטורנירים של אופ"א, אז מועדון שמוציא יותר מ־50 מיליון יורו בשנה על רכישת שחקנים, למשל, ומשלם יותר מ־180 מיליון יורו בשנה לשחקניו, יהיה חייב לשלם מס יוקרה לקבוצות שלא עברו את "תקרת היוקרה". על כל יורו ששילם אקסטרה, יצטרך להעביר יורו לקבוצות המתחרות שלא עברו את התקרה.

צ'פרין הוסיף: "אסור לנו שהגדול של כמה קבוצות תטביע קבוצות אחרות. אם אנחנו נאפשר פערים גדולים מדי, נזנח את אלו עם הזדמנויות מועטות. אנחנו מסכנים ככה את תחתית הפירמידה כשאנחנו מרכזים הכל בפסגה".

"לאופ"א יש את המשימה להגן על הכדורגל כולו ולא רק על העלית".

.

צ'פרין הדגיש גם את חשיבות הליגות הגדולות: "אי אפשר להתעלם מהעובדה שחמש הליגות הגדולות אחראיות ל-86% מהכנסות ליגת האלופות ולוקחות 60%. אז צריך להיות דיפלומטי וחכם".

צ'פרין הכריז גם שתיפתח מחלקה חדש באופ"א שתקרא "הגנת המשחק" ובה יהיה "צבא" של אנשים שיתמודדו עם נושאים כגון שחיתות, סמים בספורט, אלימות והטיית משחקים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות