אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סכסוך בקפה נואר: מלצרי כל העולם, התאגדו!

מלצרי המסעדה הוותיקה במרכז תל אביב הכריזו סכסוך עבודה לאחר שההנהלה לא הכירה בהתאגדותם דרך ההסתדרות. מלצרית: "התאגדו בהסתדרות והמסעדה מסרבת להכיר בזה"

24.03.2017, 08:27 | עוזי בלומר

מלצרי מסעדת "קפה נואר" בת"א הכריזו השבוע על סכסוך עבודה. המלצרים הקימו באחרונה ועד פעולה, במסגרת מהלך להתאגדות דרך הסתדרות הנוער העובד והלומד. במסעדה מועסקים כ-70 עובדים, ולטענת העובדים, ההנהלה מתעלמת מתהליך ההתאגדות שלהם, שמטרתו להגיע בסופו של דבר להסכם העסקה קיבוצי.

"התאגדו בהסתדרות והמסעדה מסרבת להכיר בזה", אומרת לנו עדי טחורש, מלצרית בקפה נואר. "הכרזנו על סכסוך עבודה ואני מאוד מקווה לא להגיע למצב של עיצומים", מוסיפה טחורש.

בימים האחרונים החלו העובדים לקיים משמרת מחאה בשד' רוטשילד, בה הם מחלקים לעוברים ולשבים עלוני הסברה. בנוסף, נפתח עמוד פייסבוק בשם "התאגדות עובדי קפה נואר". מכיוון שסכסוך העבודה הוכרז ביום ראשון האחרון, בעוד שבועיים, אם לא יחול שינוי במצב, צפויים העובדים לפתוח בעיצומים. 

מ"קפה נואר" נמסר לנו בתגובה, שהמסעדה נותנת לכל העובדים תלושי שכר בהם מפורטים כל התנאים הסוציאליים שלהם. לדברי הנהלת המסעדה, מספר העובדים שחתמו על הבקשה להתאגד אינו מגיע לשליש מסך העובדים, ולכן אינו עומד בקריטריון החוקי להתאגדות. עם זאת, ביום שני הקרוב צפויה להתקיים פגישה בין נציגי ההנהלה ונציגי העובדים. "נמשיך לדאוג ולהקפיד על החוק כלפי כל העובדים", נאמר בתגובה.

עובדי קפה נואר הכריזו סכסוך עבודה, צילום: עמית שעל עובדי קפה נואר הכריזו סכסוך עבודה | צילום: עמית שעל עובדי קפה נואר הכריזו סכסוך עבודה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
למס' 18.
כשתשמע את הסכומים שמסעדה מצליחה כמו זו מגלגלת, תבין שאפשר גם אפשר ורצוי, על מסעדות כושלות אין מה לחוס, שיסגרו וילכו ללמוד תפירה, לא כל אחד יכול וצריך לפתוח מסעדה או עסק בכלל, זה תחום למקצוענים ורק למקצוענים ואין שום סיבה שהם לא ישלמו תנאים סוציאליים לעובדים כמו כל מפעל שמייצר כסף ומחזיק עובדים.
עוסק בתחום ומשלם תנאים סוציאליים לעובדיו.  |  02.10.17
לכל התגובות