אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיץ' הורידה את דירוג האשראי של כיל: "הרווחיות באשלג תגיע השנה לתחתית"

פיץ' הורידה את דירוג האשראי של כיל: "הרווחיות באשלג תגיע השנה לתחתית"

הדירוג ירד לרמה של BBB- עם תחזית יציבה. "מחיר האשלג יירד ל-200 דולר לטון, ויתאושש ב-2018 ל-210 דולר

23.03.2017, 23:29 | ניר טל

חברת הדירוג פיץ' הורידה את דירוג האשראי הבינלאומי של כילברמה אחת, BBB- עם תחזית יציבה, כך מדווחת יצרנית האשלג הערב לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדו"ח של סוכנות הדירוג, הסיבות העיקריות שהובילו להחלטה הן החולשה בשוק הדשנים העולמי שמשפיע ישירות על חטיבת המינרלים המיוחדים של כיל המרכזת את פעילות האשלג והפוספט שלה.

"אנו צופים כי המרווחים במגזר האשלג יגיעו לתחתית במהלך 2017 ברקע לירידת מחיר האשלג הממוצע למחיר של 200 דולר לטון, ולאחר מכן יתאוששו בהדרגה החל משנת 2018 למחיר ממוצע של 210 דולר לטון", מציינים בפיץ'.

מפעל כיל בים המלח מפעל כיל בים המלח מפעל כיל בים המלח

לפי הדו"חות הכספיים של כיל, מחיר האשלג הממוצע ב-2016 היה 211 דולר לטון - ירידה של 25% מהשנה שקדמה לה. בחברה מציינים כי לפי הערכה שלהם לא צפויה להחלטה השפעה על הוצאות המימון. הדירוג הנוכחי עדיין נמצא ברמת דירוג השקעה.

עוד מציינים בסוכנות הדירוג כי "אנו מצפים שהמינוף (הכוונה ליחס בין FFO מתואם לבין החוב) של כיל יישאר בטווח שבין 3-3.5 ב-2017 והלאה ברקע לשיפור מתון במחירי הדשנים, מיתון בהיקף ההשקעות המתוכננות וחלוקת הדיבידנדים של החברה ושיפור בהוצאות התפעול של המיזם המשותף בסין (הכוונה לשותפות עם חברת יונאן, נ"ט)". זאת ועוד, במסגרת הדירוג התייחסו בפיץ' להפסקת פעילות הכרייה באתיופיה ופרויקט המחשוב (הרמוניזציה) שהובילו את כיל למחיקות של קרוב ל-500 מיליון דולר במהלך השנה, תוך שהם מציינים שהחלטות אלו "תמכו בתחזית היציבה של החברה".

באוקטובר האחרון הודיעה S&P על הורדת דירוג האשראי הבינלאומי של כיל בדרגה אחת מ-BBB ל-BBB- עם תחזית יציבה בדומה להודעה של פיץ' מהיום. גם אז הסבירו את הורדת הדירוג בחולשה בשוק הדשנים וברמת המינוף של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות