אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל בוחנת: התקן שיהפוך את האייפון למחשב נייד

אפל בוחנת: התקן שיהפוך את האייפון למחשב נייד

ענקית הטכנולוגיה רשמה פטנט - בו ניתן לראות גוף של מחשב נייד קטן ודק, כאשר במקום בו מצוי משטח המגע ישנה תושבת אליה ניתן להכניס את הטלפון

24.03.2017, 10:32 | נמרוד צוק
אפל בוחנת את הרעיון ליצור התקן שיהפוך את האייפון למחשב נייד דמוי מקבוק, כך עולה מפטנט חדש של החברה שנחשף אתמול (חמישי). בשלב זה החברה אינה מתייחסת לשאלה האם או מתי היא מתכננת להפוך אותו למוצר קונקרטי.

קראו עוד בכלכליסט

באיור הפטנט ניתן לראות גוף של מחשב נייד קטן ודק, המזכיר במימדיו את דגם המקבוק אייר 11 אינץ', כאשר במקום בו מצוי משטח המגע ישנה תושבת אליה ניתן להכניס את הטלפון. על פי תיאור הפטנט הגוף יהיה חסר יחידת עיבוד מרכזית וישמש כסוג של תחנת עגינה עבור הטלפון, שיספק את כוח המחשוב העיקרי. בגוף הנייד ניתן יהיה לשלב רכיבים אחרים כמו מעבד גרפי שיאפשרו לו להרחיב את יכולות הטלפון.

הפטנט מציע חלופות נוספות לסמארטפון, כגון נגן מדיה או טאבלט שיכולות לשמש כמוח של ההתקן המשולב. הוא כולל איור נוסף הממחיש כיצד השילוב יכול לעבור במקרה של טאבלט - גוף המחשב יגיע עם משטח המגע אבל ללא המסך, כאשר את הטאבלט מכניסים למסגרת המסך.

מקבוק פרו, צילום: הגר רבט מקבוק פרו | צילום: הגר רבט מקבוק פרו, צילום: הגר רבט
זו אינה הפעם הראשונה בה חברות טכנולוגיה מנסות לממש רעיונות דומים: לאסוס יש מוצר בשם PadFone שהופך סאמרטפון לטאבלט באופן דומה ולמוטורולה יש תחנת עגינה עבור מכשירי האטריקס שהופכת אותם למחשב נייד בסיסי.

הפרויקט המצליח ביותר מסוג זה הוא כפי הנראה הסופרבוק - התקן דמויי לפטופ שנמכר ב-99 דולר בלבד ומאפשר לחבר אליו בכבל סמארטפונים שונים, כאשר הטלפון משמש כיחידת העיבוד ואחסון המידע. בשנה שעברה הוא גייס כ-3 מיליון דולר בקמפיין קיקסטרטר שזכה ל-16 אלף תומכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה