אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד צרות לאובר: מכונית אוטונומית של החברה הייתה מעורבת בתאונה צילום: רויטרס

עוד צרות לאובר: מכונית אוטונומית של החברה הייתה מעורבת בתאונה

תקופה קשה עוברת על אובר: אחרי הדיווחים על הטרדות מיניות ואווירה סקסיסטית כלפי נשים ולאחר התפטרות הנשיא - צילום מהעיר טמפה באריזונה שהועלה לטוויטר חושף את אחד מרכבי הוולבו האוטונומיים של החברה כשהוא הפוך על צדו ולידו מכונית נוספת

25.03.2017, 10:31 | נמרוד צוק
מכונית אוטונומית של אובר היתה מעורבת הבוקר (שבת) בתאונה, בפעם הראשונה מאז החלה החברה את ניסויי המוניות האוטונומיות שלה בפיסטבורג ובאריזונה. התקרית מגיעה בעיתוי גרוע במיוחד עבור החברה ומצטרפת לשרשרת ארוכה של פרשות שפגעו בחברה ובתדמיתה בשבועות האחרונים.

קראו עוד בכלכליסט

התאונה נחשפה בצילום שפורסם לפני מספר שעות בחשבון הטוויטר של שירות חדשות הגולשים Fresco News, וצולם בעיר טמפה באריזונה על ידי אדם בשם מארק ביץ'. בצילום ניתן לראות את אחד מרכבי הוולבו האוטונומיים של החברה כשהוא הפוך על צידו ולידו עומדת מכונית נוספת שנפגעה כפי הנראה בתאונה, כשצדה מרוסק. דיווחים אודותיה פורסמו גם בפוקס ניוז, בלומברג וכלי תקשורת נוספים בארה"ב.

 

החברה אישרה את התרחשות התאונה אבל לא מסרה פרטים נוספים על הנסיבות שהובילו אליה. בשלב זה לא ידוע עדיין האם היו נוסעים במכונית והאם היא נגרמה בשעה שהרכב ננהג בידי מערכת הנהיגה הממוחשבת. על פי מידע שמסרה משטרת העיר טמפה, התאונה לא כללה פגיעות גוף משמעותיות לאף אחד מהמעורבים, ונגרמה כפי הנראה בשל סטייה מהנתיב של המכונית השנייה.

ג ג'ף ג'ונס, התפטר מתפקיד נשיא אובר | צילום: גטי אימג'ס ג

אובר ביצעה בחצי השנה האחרונה שורת צעדים משמעותיים לקידום תוכניות הרכב האוטונומי שלה - הפעלת ניסוי המוניות הראשון בפיטסבורג באוגוסט, רכישת חברת Otto של ליאור רון כמה ימים לאחר מכן והרחבת הניסוי לאריזונה בדצמבר. אבל למרות ההצלחות, התוכנית סובלת גם מלא מעט קשיים - תביעה מצד גוגל הטוענת כי אובר ו-Otto גנבו ממנה סודות מסחריים, ולפי תחקיר שפורסם אתמול באתר re/code גם מקשיים טכנולוגיים, נטישת אנשי מפתח בפרויקט ובעיות ניהוליות קשות.

הצרות של אובר

כל אלו מצטרפים לבעיות האחרות שמהן סובלת אובר לאחרונה - שורת דיווחים על הטרדות מיניות בחברה ואווירה סקסיסטית ופוגענית כלפי נשים במשרדיה, עימות של המנכ"ל טראוויס קלאניק עם אחד הנהגים שתועד בווידאו ואילץ אותו לפרסם התנצלות וחשיפת התוכנית החשאית "גרייבול" לזיהוי אנשי אכיפת חוק המשתמשים באפליקציה והרחקתם ממוניות החברה. בשבוע שעבר התפטר נשיא אובר ג'ף ג'ונס, שבעה חודשים בלבד לאחר שמונה לתפקיד, כשהוא מותח ביקורת קשה על התרבות הניהולית שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות