אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבוקר: ועדת שרים תכריע כיצד ימונו בכירים במשרדי הממשלה צילום: אלכס קולומויסקי

בבוקר: ועדת שרים תכריע כיצד ימונו בכירים במשרדי הממשלה

הוועדה צפויה להצביע על הליך קבלתם לעבודה של כ־120 בכירים במשרדי הממשלה; לפי הסיכום המסתמן, כ־20 משרות, שטרם הוחלט מהן, ימונו ישירות על ידי השר הרלבנטי להן, והיתר ימונו באמצעות ועדת איתור

25.03.2017, 21:34 | עמרי מילמן

ועדת השרים שהוקמה בנושא מינויי בכירים בראשות שרת המשפטים איילת שקד ושר התיירות יריב לוין צפויה להתכנס מחר במטרה להצביע על הליך קבלתם לעבודה של כ־120 בכירים במשרדי הממשלה. לפי הסיכום המסתמן, כ־20 משרות, שטרם הוחלט מהן, ימונו ישירות על ידי השר הרלבנטי להן, והיתר ימונו באמצעות ועדת איתור. אולם במקום חמישה חברים, כפי שהוועדות פועלות היום, יהיו בה רק שלושה בהתאם להצעתו של שר התשתיות יובל שטייניץ.

איילת שקד, צילום: דור מנואל איילת שקד | צילום: דור מנואל איילת שקד, צילום: דור מנואל

השאלה שנותרה פתוחה ותצטרך להתברר היום היא זהות חברי ועדות האיתור. היום חברים בוועדה מנכ"ל המשרד הרלבנטי (יו"ר הועדה), נציג של נציב שירות המדינה, נציג משרד אחר הנוגע למשרה או היועץ המשפטי לממשלה ושני נציגי ציבור. ההצעה שכרגע עומדת על הפרק היא הקמת ועדות איתור בהן יו"ר הועדה יהיה מנכ"ל המשרד, נציג שני ימונה על ידו, ונציג שלישי יהיה מטעם נציב שירות המדינה.

הרכב זה יהפוך את ועדת האיתור לכמעט ריקה מתוכן שכן מי שיקבל את ההחלטה בבלעדיות יהיה בפועל יו"ר הוועדה, שהוא עצמו מינוי פוליטי של השר הרלבנטי. כדי לצמצם את הטייה זו, הציעה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר כי חבר הוועדה שאמור להתמנות על ידי המנכ"ל ימונה רק בהסכמה של המנכ"ל והנציב. אפשרות נוספת היא כי הנציג ימונה על ידי היועץ המשפטי לממשלה או שיהיה נציג ציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה