אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוח גבית לישראל מחברת ביטוח האשראי Coface - מעלה דירוג האשראי למדינה צילום: מתן טורקיה

רוח גבית לישראל מחברת ביטוח האשראי Coface - מעלה דירוג האשראי למדינה

הדירוג הועלה מ-3A ל-2A - הרמה הקיימת בהולנד, קנדה ואוסטרליה. חברת ביטוח האשראי מציינת לטובה את הצמיחה הגבוהה במשק הישראלי, בעיקר בזכות הצריכה הפרטית והאבטלה הנמוכה

26.03.2017, 14:52 | רחלי בינדמן

חברת ביטוח האשראי Coface מעלה את דירוג האשראי של ישראל. לרמה של A2 - LOW (במקום A3 עד כה) בסולם של A-E. רמת דירוג זו קיימת בין היתר בהולנד, בלגיה, קנדה, אוסטרליה. 

קראו עוד בכלכליסט

"העלייה הקלה בפעילות אותה חווה המשק הישראלי בשנת 2016 צפויה להימשך בשנת 2017. זאת בעיקר בשל הצריכה הפרטית המהווה כ-60% מהתמ"ג. הצריכה הבייתית צפויה להמשיך לגדול הודות לירידה בהיקף האבטלה, הגידול בהשתתפות בעבודה והמשך עליית שכר המינימום". כך מעריכים כלכלני Coface.

כלכלני החברה מעריכים שהתרומה מהיצוא תישאר מתונה בשנת 2017, וזאת בשל תחזית הצמיחה האיטית בארה"ב ובגוש היורו - יעדי הייצוא המרכזיים של היצואנים הישראלים. מעבר לכך קיימת השפעה של היחלשות הביקושים העולמיים בתחום היהלומים, כמו גם לחצים כלפי מעלה על השקל המפחיתים את כושר התחרותיות של היצוא הישראלי.

בנוגע להתייקרות המחירים העתידית, ב-Coface אומרים שהאינפלציה השלילית שנרשמה בשנת 2016 הייתה תוצאה של גורמים חיצוניים, ובפרט של ירידת מחירי נפט. לדבריהם, התגברות הפעילות בשנת 2017 והעלייה ההדרגתית הצפויה במחירי הנפט תוביל לעלייה איטית ברמת המחירים הכללית.

ב-Coface אומרים עוד שנתוני המאקרו של ישראל הינם מהבולטים במדינות המערב בשנה החולפת ומשקפים בין היתר צמיחה חזקה, אבטלה נמוכה ועלייה בשכר, אינפלציה נמוכה, עלייה בהשקעות, ירידה מתמשכת ביחס החוב־תוצר, תעשיית הייטק חזקה ועוד.

ב-Coface מעריכים כי הגירעון בתקציב צפוי להתרחב בשנת 2017, בעיקר בגלל הוצאה ציבורית מוגברת בתחומי הדיור, בריאות ותחבורה, כאשר הקואליציה מתכננת טיפול בסוגיית השוויון באמצעות גידול בהוצאות חברתיות. הוצאות ביטחון תישארנה גבוהות בשנת 2017. הכנסות ממסים עלולות לקטון מעט כתוצאה מהפחתות המסים המתוכננות על ידי הממשלה, וכן מהתוכנית לקצץ במס חברות כדי לעודד השקעה חדשה, במיוחד במגזר ההיי-טק. בחברה מעריכים כי הגידול הצפוי צמיחה יקזז חלקית את קיצוצי המסים הללו.

משה כחלון ובנימין נתניהו, צילום: אוליבייה פיטוסי משה כחלון ובנימין נתניהו | צילום: אוליבייה פיטוסי משה כחלון ובנימין נתניהו, צילום: אוליבייה פיטוסי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות