אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שחקן קריסטל פאלאס יקים בית זיקוק "ידידותי לסביבה" צילום: רויטרס

שחקן קריסטל פאלאס יקים בית זיקוק "ידידותי לסביבה"

חברת הכימיקלים הירוקה GFBiochemicals, שהקים מתיו פלאמיני, תקים בארה"ב בית זיקוק בו לא ייעשה שימוש בדלקים מאובנים

27.03.2017, 11:57 | שירות כלכליסט
חברת הכימיקלים הירוקה GFBiochemicals, שהקים קשר קריסטל פאלאס מתיו פלאמיני, תבנה בית זיקוק ידידותי לסביבה בארה"ב להכנת פלסטיקים וחומרים ממסים בלי להשתמש בדלקים מאובנים.

קראו עוד בכלכליסט

פלאמיני. ל-API יש כבר בית זיקוק ביולוגי שפועל בג פלאמיני. ל-API יש כבר בית זיקוק ביולוגי שפועל בג'ורג'יה שמייצר סוכרים מתאית. ב- GFBiochemicals רוצים להשתמש בסוכרים הללו לייצר Levulinic Acid לשימוש במגוון דרכים, כמו חומרים ממסים ופלסטיק, שיעזרו להפוך מוצרים שבירים לגמישים יותר. | צילום: אימג'בנק, Gettyimages פלאמיני. ל-API יש כבר בית זיקוק ביולוגי שפועל בג

החברה שהוקמה ב-2008 על ידי פלאמיני ושותפו העסקי פסקל גרנטה, משתפת פעולה עם חברת הביוטק אמריקן פרוסס (API) להפיכת אתר תעשייה ישן לבית זיקוק ביולוגי (biorefinery), כך על פי הצהרה שפרסמו שתי החברות.

המפעל של החברה של פלאמיני בקזרטה באיטליה, המרוחקת כ-45 ק"מ מנאפולי, הוא היצרן הגדול ביותר של החומצה הכימית Levulinic Acid, כימיקל כמעט ולא מוכר שמקורו בנאפולי ושניתן להשתמש בו ליצירת דלקים, פלסטיקים וחומרים משמרים ידידותיים לסביבה. לפי הערכות החברה הפרטית, שווי השוק עשוי לטפס ל-10 מיליארד דולר. "זהו צעד ראשון חשוב באסטרטגיה שלנו לחבור לשחקנית בשוק מרכזי בתעשיית הביו כלכלה", מסר פאמיני בהצהרה.

ל-API יש כבר בית זיקוק ביולוגי שפועל בג'ורג'יה שמייצר סוכרים מתאית. ב- GFBiochemicals רוצים להשתמש בסוכרים הללו לייצר Levulinic Acid לשימוש במגוון דרכים, כמו חומרים ממסים ופלסטיק, שיעזרו להפוך מוצרים שבירים לגמישים יותר.

החברות לא חשפו את גובה ההשקעות. המפעל יוכל לייצר בין 50-200 אלף טונה של חומר בשנה, כך לפי ההודעה לעיתונות. זה יהווה צעד משמעותי קדימה לעומת 10 אלף טונה שהחברה מייצרת כיום במפעל שלה באיטליה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות