אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה בקשתו של עופר מקסימוב לשחרור מוקדם צילום: עטא עוויסאת

נדחתה בקשתו של עופר מקסימוב לשחרור מוקדם

ועדת השחרורים דחתה את בקשתו של מקסימוב בדיון שהתקיים בכלא איילון. מקסימוב מרצה עונש של 18 שנות מאסר בפרשת המעילה מהבנק למסחר. אחותו אתי אלון שוחררה מהכלא בשנה שעברה

26.03.2017, 17:32 | נעמי צורף

עופר מקסימוב, אחיה של אתי אלון, ימשיך לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו. - 18 שנים. כך החליטה היום (א') ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט בדיון שהתקיים לאחר שמקסימוב ריצה שני שלישים מעונשו.

"הוועדה סבורה כי לא הגיעה העת לשחרורו המוקדם", נכתב בהחלטת חברי הועדה השפוט בדימוס אברהם קסירר, דבורה לוז ועירית נגבי. הוועדה קבעה כי דיון נוסף בבקשה לשחרור מוקדם יתקיים בראשית חודש אוקטובר.

בחודש אוגוסט האחרון, השתחררה אחותו של מקסימוב, אתי אלון לאחר שריצתה 14 וחצי שנות מאסר.

עופר מקסימוב (ארכיון), צילום: עטא עוויסאת   עופר מקסימוב (ארכיון) | צילום: עטא עוויסאת עופר מקסימוב (ארכיון), צילום: עטא עוויסאת

בשנת 2002 קרס הבנק למסחר אחרי שאלון הצליחה להוציא ממנו במרמה 250 מיליון שקל, והם זרמו לטובת הימורים וכיסוי חובות של אחיה. אלון ואחיה נידונו ל-17 שנות מאסר, אולם למקסימוב נוספו שנה וחמישה חודשים כחלופה לקנס של 3 מיליון שקל שאותו לא שילם. על פי טענתה של אלון, היא ביצעה את המעשה מחשש לחייו, לאחר שהסתבך בחובות עתק בשוק האפור בגלל הימורים, ואמר לה כי אם הוא לא ישלם ישנה סכנה לחייו.

אתי אלון, כשהשתחררה מהכלא לפני כמה חודשים, צילום: דנה קופל אתי אלון, כשהשתחררה מהכלא לפני כמה חודשים | צילום: דנה קופל אתי אלון, כשהשתחררה מהכלא לפני כמה חודשים, צילום: דנה קופל

"באיזון שבין שיקום האסיר שהוא תקנת הפרט ובטחון הציבור ושלומו שהוא תקנת הכלל, בשלב זה אנו נותנים משקל עודף לבטחון הציבור", נכתב בהחלטה. הוועדה ציינה כי משום שהמקרה הוא "יוצא דופן מיוחד וחריג", עליה למנוע אפשרות של "גרימת זעזוע עמוק וקשה באמון הציבור ובאפקטיביות של המשפט הפלילי ובתחושות הצדק אם האסיר ישוחרר כבר עתה, בדיון המהותי הראשון המתקיים בעניינו".

בכתב האישום שהוגש נגד מקסימוב נטען כי הוא היה זה שיזם וכיוון את המעילה. עוד נטען כי הוא זייף המחאות בנקאיות שניתנו לו על ידי אחותו. מקסימוב נעצר במאי 2002 ברומניה. הוא טען כי לא ידע שמקור הכסף הוא בגניבה. עוד טען מקסימוב כי החזיר את מרבית הכספים באמצעות הלוואות שנטל בשוק האפור ורווחים שהפיק בהימורים.

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע בחודש פברואר 2004 את מקסימוב בפרשת המעילה בבנק למסחר בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, גניבה בידי עובד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, עשיית שימוש במסמך מזויף ועשיית פעולה ברכוש אסור. הוא זוכה מחמת הספק מעבירה נוספת של גניבה בידי עובד. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות