אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש המחוזי קבע: עד ליום רביעי תגיש חיפה כימיקלים תוכנית לריקון מלא של מכל האמוניה צילום: גיל נחושתן

ביהמ"ש המחוזי קבע: עד ליום רביעי תגיש חיפה כימיקלים תוכנית לריקון מלא של מכל האמוניה

על פי החלטת ביהמ"ש, ב-6.4 יתקיים דיון על יישום התוכנית, זאת לאחר בחינתה על ידי המשרד להגנת הסביבה. בחיפה כימיקלים מזהירים מפני פיטורים של 800 איש: "אנחנו קוראים למדינה להתערב מיידית ולהסדיר את המשך האספקה הרציפה של האמוניה עבור המשק כולו"

26.03.2017, 19:00 | ליאור גוטמן
ביהמש המחוזי בחיפה דחה היום (א') דיון נוסף בשאלה האם יש להשאיר את מכל האמוניה בחיפה תקין תפעולית עד ליוני הקרוב. במסגרת הדיון נחשפו נתוני חיפה כימיקלים שהעידו שבמיכל האמוניה שוכנים רק 416 טון חומר גלם, זאת שבועות ספורים לאחר שהחברה טענה שאין אפשרות לרוקן מתחת ל-600 טון.

קראו עוד בכלכליסט

ראש עיריית חיפה יונה יהב אמר ש "היום חשפנו עוד תרמית מבית חיפה כימקלים. לפי דו"ח של החברה עצמה נשארו עכשיו במכל רק 416 טון אז איך ייתכן שישנה בעיה לרוקן מתחת ל-600 טון?! לא נסכים לגרירת הרגליים המתמשכת הזו שכל מטרתה היא לבזות את החלטת בית משפט ולהשאיר את המכל פעיל לטובת אינטרסים כלכליים".

הפגנה כנגד מכל האמוניה (ארכיון), צילום: גיל נחושתן הפגנה כנגד מכל האמוניה (ארכיון) | צילום: גיל נחושתן הפגנה כנגד מכל האמוניה (ארכיון), צילום: גיל נחושתן

לאור הגילויים החדשים, פסקה השופטת תמר שרון נתנאל כי תוכנית לריקון מלא של המיכל תוגש על ידי חיפה כימקלים עד ה-29.3. המשרד להגנת הסביבה יבחן אותה עד 5.4 ויום למחרת ב- 6.4 יתקיים דיון בבית המשפט המחוזי על יישומו.

בחיפה כימיקלים מנסים למנוע את רוע הגזרה ואמרו בתגובה ש"בהתאם להחלטת בית המשפט מכל האמוניה עומד לפני ריקון מלא. כעת אין יותר בישראל אמוניה לייצור תעשייתי ולתהליכים תעשייתיים עבור יותר מ-100 מפעלים וצרכנים אחרים בישראל. עבור חיפה כימיקלים המשמעות המעשית היא שבשל העדר חומר הגלם המרכזי לו נזקקת החברה לייצור דשנים, נאלצת החברה לסגור. "החברה שבה וקוראת למדינה להתערב מיידית במשבר ולהסדיר את המשך האספקה הרציפה של האמוניה עבור המשק הישראלי בכללותו", מסכמים שם לא לפני שמזהירים מפיטורים של 800 איש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות