אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל תגדיל גיוס האג"ח ל־1.6 מיליארד שקל צילום: צביקה טישלר

חברת החשמל תגדיל גיוס האג"ח ל־1.6 מיליארד שקל

ההגדלה לקראת השלב הציבורי היום בעקבות ביקושי שיא בשלב המוסדי

27.03.2017, 07:43 | אלי שמעוני

חברת החשמל תנסה להשלים היום במכרז ציבורי את הנפקת האג"ח שלה. בשבוע שעבר נערך המכרז המוסדי, שבמסגרתו קיבלה החברה ביקושים בהיקף של כ־5 מיליארד שקל. מדובר בסדרות — חשמל 28 ו־29. 

קראו עוד בכלכליסט

בסדרה 28 גייסה החברה כחצי מיליארד שקל בתשואה לפדיון של 1.45%, מרווח של 0.67% מעל אג"ח ממשלתית. הריבית הנקובה עומדת על 4.5%, אולם האיגרת נמכרה בהנפקה בפרמיה, במחיר של 111.6 אגורות. זו סדרה עם מח"מ קצר יחסית של 3.7 שנים.

סדרה 29 ארוכה יותר וגם צמודה למדד המחירים לצרכן. החברה גייסה בסדרה זו כ־1.1 מיליארד שקל, בתשואה לפדיון צמודה למדד של 2.02%, במרווח של 1.51% מעל אג"ח ממשלתית צמודה. המח"מ של האג"ח עומד על 7.2 שנים.

חברת החשמל התכוונה במקור לגייס עד כמיליארד שקל, אולם לנוכח היקף הביקושים אישר דירקטוריון החברה את הגדלת ההנפקה ל־1.6 מיליארד שקל.

בעקבות כך הוציאו מידרוג, שמדרגת את האג"ח ברמה של Aa2.il, ומעלות (AAil) עדכון המאשר את הגדלת הסדרות עד ל־2 מיליארד שקל.

יפתח רון־טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל: "הצלחת ההנפקה מעידה פעם נוספת על הבעת האמון של הגופים המוסדיים בישראל בניהול הפיננסי האחראי והשמרני של חברת החשמל, וביציבותה הפיננסית של החברה. חברות הדירוג הביעו אמון בהתנהלות החברה בדירוג שנתנו לה, והמשקיעים קראו נכון את המפה, ובהתאם לכך לא חששו להשקיע בהיקפים מרשימים".

יפתח רון טל יו"ר חברת החשמל, צילום: יוסי וייס יפתח רון טל יו"ר חברת החשמל | צילום: יוסי וייס יפתח רון טל יו"ר חברת החשמל, צילום: יוסי וייס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות