אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא המדינה דחה את בקשת החנינה של אהוד אולמרט צילום: טל שחר

נשיא המדינה דחה את בקשת החנינה של אהוד אולמרט

ריבלין נימק כי ביהמ"ש כבר לקח בחשבון את נסיבותיו הייחודיות של אולמרט ואת תרומתו למדינה והוא אינו מעוניין לערער על החלטה זו. אולמרט צפוי לעמוד בפני ועדת השחרורים אשר תדון בבקשתו לשחררו בעבור שני שליש מתקופת מאסרו

27.03.2017, 13:35 | נעמי צורף

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין החליט לדחות את הבקשה לחנינה של אהוד אולמרט, בדרך של שחרורו לאלתר ממאסרו.

בנימוקי הדחיה לשחרור לאלתר הבהיר הנשיא כי נסיבותיו הייחודיות של אולמרט אשר הובאו בבקשת החנינה, ובכללן נפילתו הקשה מאיגרא רמא לבירא עמיקתא וזכויותיו הרבות כמי שכיהן במהלך שנים ארוכות בתפקידים הרמים ביותר בישראל ותרם רבות למדינת ישראל ולביטחונה - עמדו לנגד עיני בית המשפט בטרם נגזר דינו.

קראו עוד בכלכליסט

סמכות החנינה של נשיא המדינה איננה ערכאת ערעור על בית המשפט ולפיכך כאמור, לא נמצא מקום להיעתר לבקשה לחנינה בדרך של שחרור לאלתר ממאסר.

עם זאת ציין הנשיא כי אולמרט צפוי לעמוד בפני ועדת השחרורים, אשר תדון בבקשתו לשחררו בעבור שני שליש מתקופת מאסרו.

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במתן גזר דינו, באדיבות: Ynet.co.il ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במתן גזר דינו | באדיבות: Ynet.co.il ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במתן גזר דינו, באדיבות: Ynet.co.il

במידה ותתקבל בקשתו לשחרור בתום שני שליש מתקופת מאסרו, הרי שלאחר ששילם את חובו לחברה ועקב זכויותיו הרבות ישקול הנשיא בחיוב להעמיד את העונש על תקופת מאסרו זו.

בחודש ינואר האחרון, כשנה לאחר שנכנס לכלא, הגיש אולמרט בקשת חנינה לנשיא המדינה באמצעות עורכי הדין אלי זוהר ורם כספי.

על אולמרט נגזרה תקופת מאסר כוללת של 27 חודשים אותה החל לרצות ב-15.2.2016. כך שהוא צפוי להשתחרר באוגוסט הקרוב במידה שיקבל קיצור של שליש.

בספטמבר האחרון פרסם בית המשפט העליון את הכרעתו בפרשות ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות ודחה את הערעורים שהגיש אהוד אולמרט וכן את ערעורי המדינה.

בפרשת ראשונטורס דחה בית המשפט ברוב של שלושה שופטים מול שניים את ערעור המדינה והותיר את זיכויו בפרשה על כנו. בפרשת טלנסקי החליטו השופטים פה אחד לדחות את ערעורו של אולמרט ולהותיר את הכרעת הדין המשלימה וגזר הדין של בית המשפט המחוזי שעמד על שמונה חודשי מאסר על כנם. המשמעות: אולמרט ירצה שמונה חודשים נוספים בכלא מעבר לשנה וחצי שהוא מרצה בפרשת הולילנד.

בפרשת מרכז ההשקעות הוחלט פה אחד לדחות את ערעור המדינה ולהותיר את גזר הדין של בית המשפט המחוזי - עונש מאסר על תנאי - על כנו.

אולמרט, המרצה מאסר בגין הרשעותיו בקבלת שוחד בפרשת הולילנד ובשיבוש מהלכי חקירה בפרשות הולילנד וטלנסקי, ערער על ההרשעות בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות ובמרמה והפרת אמונים בפרשת טלנסקי.

בפרשת מרכז ההשקעות הורשע אולמרט בהפרת אמונים בכך שכשר התמ"ת והתקשורת פעל בניגוד עניינים כשהתערב בהליכים לטובת ארבע חברות שיוצגו על ידי מקורבו, עו"ד אורי מסר. השופטים התחשבו במחיר האישי ששילם אולמרט כשהתפטר מראשות הממשלה, וגזרו עליו מאסר על תנאי בלבד. הפרקליטות ערערה על קולת העונש ודרשה לגזור עליו מאסר בפועל, אך העליון דחה והותיר עונש מאסר על תנאי.

אולמרט הוא ראש הממשלה הראשון מאז קום המדינה שנכנס לכלא. הוא מרצה את מאסרו באגף 10, ששופץ במיוחד לקראת כליאתו. מדובר באגף מיוחד ששימש בעבר הוסטל. האגף כולל שישה תאים שבכל אחד מהם שלוש מיטות, מקלחת ושירותים, ארון לציוד, שולחן, כיסאות וטלוויזיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות