אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד רפאל לעובדים: "ליברמן לצדנו, התפקדו לישראל ביתנו" צילום: אוראל כהן

ועד רפאל לעובדים: "ליברמן לצדנו, התפקדו לישראל ביתנו"

במכתב שנשלח לעובדי החברה הממשלתית ממליצים ראשי הוועד, שמנהלים מאבק מול ההנהלה על הסכם קיבוצי, לתמוך בשר הביטחון משום שסייע לחברה ואף מסבירים כיצד להתפקד. בנובמבר מינה ליברמן את חבר מפלגתו עוזי לנדאו ליו"ר החברה

27.03.2017, 18:06 | אסנת ניר

ועדי ההנדסאים והצוות המינהלי של רפאל מעודדים תמיכה בשר הביטחון אביגדור ליברמן והתפקדות למפלגתו ישראל ביתנו.

במכתב שנשלח לעובדי חברת התעשייה הביטחונית הממשלתית, שעליו חתום סגן יו"ר ועד ההנדסאים והצוות המינהלי מאיר ברנס, נכתב כי "בתום התייעצות ממושכת עם גורמים בחברה ומחוצה לה, ובכלל זה עם גורמים מתוך המערכת הפוליטית, החליט ועד העובדים כי הגיעה השעה להתארגן כולנו יחד ולהתפקד לאחת המפלגות שתרמו תרומה גדולה ולאורך זמן לציבור העובדים ברפאל ולהכיר לה תודה, היא מפלגת ישראל ביתנו בראשות שר הביטחון מר אביגדור ליברמן". ברנס מוביל בימים אלה את מאבק העובדים מול הנהלת רפאל במשא ומתן על הסכם קיבוצי חדש.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר רפאל עוזי לנדאו, הוא חבר מפלגת ישראל ביתנו ומונה לתפקיד בידי ליברמן לפני כמה חודשים. דירקטוריון רפאל התנגד למינוי ותמך בהמשך כהונתו של היו"ר הקודם יצחק גת.

ליברמן עצמו פועל מאז מינויו לשר הביטחון לחיזוק אחיזה בתעשיות הביטחוניות הממשלתיות. במסגרת זו מינה את חבר מפלגתו ומקורבו, השר לביטחון הפנים לשעבר יצחק אהרונוביץ', ליו"ר תעש ופועל בימים אלה למנות חבר מפלגה ומקורב נוסף, שר החקלאות לשעבר יאיר שמיר, ליו"ר התעשייה האווירית, למרות שלל התנגדויות.

עוזי לנדאו, יו"ר החברה וחבר מפלגת ישראל ביתנו, צילום: עמית שעל עוזי לנדאו, יו"ר החברה וחבר מפלגת ישראל ביתנו | צילום: עמית שעל עוזי לנדאו, יו"ר החברה וחבר מפלגת ישראל ביתנו, צילום: עמית שעל

מודים לליברמן על שסייע לעצור את ההפרטה

עוד צוין במכתב כי מאחר שעובדי החברה מצויים "בפתחו של מאבק ארגוני חשוב וקריטי עבורנו, מאבק שצפוי להיות ארוך ומורכב מאוד", הם נדרשים ואף מחויבים ליצור קשר עם גורמים בעלי השפעה בכל החזיתות, ובכלל זה גם בחזית הפוליטית. המכתב מפליג בשבחיו של ליברמן ומפרט כיצד סייע לעובדי רפאל בנושאים חשובים והרי גורל שעשויים להשפיע על עתידם הכלכלי, ביטחונם התעסוקתי ועל החברה בכלל.

כדוגמה לפעולותיו של ליברמן נכתב כי בהיותו חבר כנסת עצר את הפרטת רפאל וסייע באופן ישיר לביטול העברה של כ־300 מיליון שקל מרווחי החברה לקופת המדינה.

אנשי הוועד מבהירים במכתבם כי אין חובה לפעול בהתאם להמלצה להתפקד לישראל ביתנו, וכי כל עובד רשאי לפעול באופן עצמאי על פי צו מצפונו. כן נכתב כי המפלגה לא מבטיחה תמיכה או התערבות ביחסי העבודה ברפאל. עם זאת, נוסח המכתב קורא באופן חד־משמעי לתמיכה במפלגתו של שר הביטחון, שלהחלטותיו השפעה רבה על החברה.

המכתב אף מסביר לעובדים בפירוט כיצד יש להתפקד למפלגה, וכי יש לציין את שמו של סגן יו"ר הוועד ברנס תחת הסעיף "איש קשר במפלגה", כדי שמוסדות המפלגה יידעו לשייך את המתפקד לרפאל. בהמשך נכתב שיש לשלוח את אישור ההתפקדות לוועד, וכן כי מומלץ לבצע את ההתפקדות מחוץ לשעות העבודה.

רפאל: "מגנים כל פעילות פוליטית בחצר החברה"

ועדי המהנדסים והצוות המינהלי של רפאל, המונים יחד כ־1,500 עובדים, נקטו צעדי מחאה שונים מול ההנהלה בשבועות האחרונים, על רקע פיצוץ במשא ומתן על חתימת הסכם קיבוצי חדש. בין היתר חסמו המוחים את הכניסה והיציאה של בניין ההנהלה במכון דוד בקריות ואף שיבשו ניסויים שעורכת החברה בארץ ובחו"ל.

מרפאל מערכות לחימה מתקדמות נמסר בתגובה: "רפאל היתה ותמשיך להיות עוגן מרכזי בביטחון המדינה, נקייה מכל עניין ופעילות פוליטית, וככזו היא מגנה כל פעילות מסוג זה בחצרותיה".

מוועד העובדים של רפאל סירבו להגיב לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות