אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל גרוס סגר פשרה של 81 מיליון דולר עם פימקו צילום: בלומברג

ביל גרוס סגר פשרה של 81 מיליון דולר עם פימקו

גרוס, מי שכונה בעבר "מלך האג"ח", פוטר מפימקו, אחת מקרנות האג"ח הגדולות בעולם, לפני שלוש שנים. לאחר סיום העסקתו טען כי פוטר באופן בלתי הגון מבלי שנמסרה לו הסיבה האמיתית לסיום העסקתו: "נגרם לי נזק של 200 מיליון דולר", טען אז

27.03.2017, 21:42 | שירות כלכליסט

"מלך האג"ח" ביל גרוס, מי שפוטר מפימקו ארבעה עשורים לאחר שהקים את אחת מקרנות האג"ח הגדולות בעולם, סגר פשרה בגובה של 81 מיליון דולר בתביעה שהגיש נגד פימקו. פרט לפיצוי הכספי, נקבע במסגרת הפשרה כי אחד מ"חדרי המייסדים" ייקרא על שמו של גרוס - כך דיווח לפני זמן קצר אתר CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

עורך דין המייצג את גרוס הגיש בקשה לבית המשפט בקליפורניה למחוק את התביעה על פיטוריו ב-2014 מהחברה. כל הסכומים שיתקבלו מהתביעה יופנו לצדקה - לעמותת סו וביל גרוס.

ביל גרוס. הכסף שיתקבל יופנה לצדקה, צילום: בלומברג ביל גרוס. הכסף שיתקבל יופנה לצדקה | צילום: בלומברג ביל גרוס. הכסף שיתקבל יופנה לצדקה, צילום: בלומברג

גרוס תבע את פימקו ב-2015 בטענה שפיטורים מהחברה היו הפרת חוזה ובוצעו תוך הפרה של חובת התום הלב המוטלת על החברה. גרוס טען לאחר שפוטר כי הוא סבל מנזק של כ-200 מיליון דולר בעקבות הצעד.

"ידעתי שאין לי שום דבר מיוחד להרוויח חוץ מהכבוד העצמי שלי", אמר גרוס לאחר סיום תפקידו בפימקו. "חשבתי שנהגו באופן בלתי הגון... הפ פיטרו אותי בלי לתת סיבה אמיתית לכך. יש קבוצה מצומצמת של אנשים שאיימו להתפטר אם לא אעשה זאת".

פימקו סירבו למסור תגובה ל-CNBC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות