אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקונים לא באים ודירות היוקרה של לונדון נדדו ל־Airbnb צילום: בלומברג

הקונים לא באים ודירות היוקרה של לונדון נדדו ל־Airbnb

העלאות מסים והיחלשות הליש"ט בעקבות הברקזיט הבריחו רוכשי דירות ופגעו בהכנסות בעלי הנדל"ן. הפיתרון הזמני: שיווק הנכסים באתרים להשכרה לטווח קצר. היצע דירות היוקרה יעלה ב־35 אלף בעשור הקרוב והשוק יהפוך רווי עוד יותר

27.03.2017, 21:29 | בלומברג

בעלי נכסי היוקרה בלונדון מצאו דרך להתמודד עם ההאטה בשוק המכירות ומציעים את הנכסים להשכרה לטווח קצר באתרים כמו Airbnb. כך הם מבטיחים לעצמם הכנסה גם בתקופות חלשות בשוק והתגברו על חולשת הליש"ט.

כך למשל, בעליה של דירת יוקרה המשקיפה על הייד פארק, שניסה למוכרה בשנתיים האחרונות, הציע אותה להשכרה במחיר של 1,500 ליש"ט ללילה. במקביל, בעל הנכס ממשיך לשווק את הנכס המשופץ במחיר מופחת של 8.65 מיליון ליש"ט. 

בית בשדירת המיליארדרים בהאמפסטד בלונדון, צילום: בלומברג בית בשדירת המיליארדרים בהאמפסטד בלונדון | צילום: בלומברג בית בשדירת המיליארדרים בהאמפסטד בלונדון, צילום: בלומברג

על פי סוכנות הנדל"ן ג'ונס לאנג לסאל, מספר הנכסים בלונדון המוצעים באתר Airbnb הוכפל בתוך שנה. יתרה מכך, מספר הנכסים המוצעים לשכירות בשכונות הטובות ביותר בעיר טיפס ב־20% בששת החודשים עד פברואר, כך לפי חברת הנדל"ן נייט פרנק. זאת בעוד המכירות של בתים הנמצאים בשלבי בנייה נפלו בשנה שעברה לרמתן הנמוכה ביותר מזה ארבע שנים, והותירו את הקבלנים עם מלאי שיא שלא נמכר. רמות המלאי צפויות לטפס אף יותר, שכן בעשור הקרוב מתוכננות להיבנות ברחבי לונדון 35 אלף דירות יוקרה, עלייה של 40% לעומת 2014, כך דיווחה חברת הייעוץ ארקדיס.

הסיבות העיקריות להאטה הן העלאת מסים שפגעה בביקושים לבתי יוקרה והיחלשות הליש"ט ב־16% למול הדולר מאז יוני, אז הכריעו הבריטים בעד ברקזיט. הירידה בשווי המטבע פוגעת בעיקר בבעלי הבתים הזרים, המייצגים 41% מכלל רכישות הבתים באזורים הטובים ביותר של הבירה. "הביקוש בשוק השכירות ארוך הטווח אינו חזק במיוחד מאז משאל העם על הברקזיט, אך בעלי הבתים צריכים לשמור על הרווח שלהם", אמר גאו שיאנג, נשיא JC אינטרנשיונל פרופרטי, העובדת עם משקיעים מאסיה. "יחס המחיר לשכירות הוא נמוך מכפי שקיוו", ציין.

ראש העיר לונדון סאדיק חאן מודאג מהמגמה החדשה, והזהיר כי העלייה במספר הנכסים המוצעים לשכירות קצרת טווח מצמצמת את היצע הבתים הזמינים לתושבים הקבועים. חאן פנה גם לסוכנויות לשכירות קצרת מועד וקרא להן ללכת בדרכה של Airbnb. החברה הודיעה בדצמבר כי תאכוף חוק לפיו אין להשכיר בתים בלונדון לתקופה של מעל 90 יום, מבלי לקבל לכך אישורים מיוחדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות