אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם ועדי הבינלאומי וסאפ עם יחימוביץ'; ניסנקורן מנסה לסגור הסכמים קיבוציים

גם ועדי הבינלאומי וסאפ עם יחימוביץ'; ניסנקורן מנסה לסגור הסכמים קיבוציים

הבחירות להסתדרות מתחממות: אחרי שיו"ר ועד רשות שדות התעופה תמך ביחימוביץ', יו"ר ועד המהנדסים שם הביע תמיכה בניסנקורן. חברי ועדים מפקפקים בהשפעת הגיוסים האלה על הבחירות

28.03.2017, 08:20 | ליאור גוטמן

הקרב בבחירות להסתדרות שייערכו בסוף מאי מתחמם. אחרי שיו"ר ועד רשות שדות התעופה (רש"ת) פנחס עידן הביע תמיכה פומבית בשלי יחימוביץ', הגיעה אתמול תגובת הנגד בדמות תמיכה של יו"ר ועד המהנדסים שם אבי ניסנבוים ביו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

בכיר באחד הוועדים אמר אתמול ל"כלכליסט" שהנטישה של עידן אולי מהווה מכה מורלית לניסנקורן אבל חלק מהעובדים שם חוששים ליום שאחרי הבחירות, זאת על רקע סירובו של ניסנקורן להשבית את הפעילות בנתב"ג בשל בניית נמלים חדשים בתמנע ובצפון שיצמצמו את השליטה של עובדי רש"ת בנתב"ג.

ניסנקורן מנסה ליצור עובדות בשטח בניסיון להתמודד עם נטישה לכאורה של ראשי ועדים. ל"כלכליסט" נודע שניסנקורן על סף סגירת הסכם שכר קיבוצי חדש לעובדי הרכבת שמבטיח לחלק מהעובדים החדשים שם תוספות שכר של עד 14%. במקביל הוא מנסה לנטרל את המוקש הגדול שלו והוא שני הנמלים בחיפה ובאשדוד. הוועד בנמל אשדוד כבר טוען שהוא החליף ארגון יציג ועבר להסתדרות הלאומית, אבל ניסנקורן לא מוותר ואמש היו אמורות להתקיים רצף פגישות מרתוניות מול אנשי האוצר כדי לנסות ולמצוא פתרון לעובדי דור ב' והחשש שלהם מפיטורים עם פתיחת שני הנמלים הפרטיים בתחילת העשור הבא.

מימין: ניסנקורן ויחימוביץ מימין: ניסנקורן ויחימוביץ'. "היא בונה על הקולות החופשיים" | צילום: יריב כץ מימין: ניסנקורן ויחימוביץ

בתוך כך, ח"כ יחימוביץ' פרסמה אתמול את הרשימה של חלק מחברי הוועדים הגדולים במשק שהתפקדו אליה לקראת הבחירות להסתדרות. מדובר בחברי ועד סקטור התשתיות, ההייטק, השלטון המקומי וחברות ממשלתיות שונות. בענף התשתיות ניתן לציין את את שמעון עידן יו"ר ועד מקורות מרכז; בענף התחבורה את פיליפ מורגנשטרן יו"ר ועד עובדי אגד צפון וגם יו"ר הוועד הארצי לשעבר מאיר אסור, יחד עם בני ברוכי מוועד אגד דרום; בתחום הנמלים אשר אוחיון ואייל מור יוסף, מזכירי ועדים בנמלי אשדוד וחיפה. אל אלו מתווסף יו"ר ועד המהנדסים בחברת החשמל יעקב חי שתמיכתו ביחימוביץ' פורסמה כבר בחודש שעבר.

בנוסף מציינת יחימוביץ' שמות מוועדי AIG (ביטוח), ועד האחים והאחיות בהדסה, ועד האקדמאים בעיריית תל אביב, ועד דיילי אל על, ואפילו הבנק הבינלאומי וגד רביד יו"ר ועד סאפ. הישג מבחינת יחימוביץ' הוא גם השגת תמיכה מצד רוני פרץ, יו"ר ועד עובדי רשת עמל. מדובר בארגון ששייך להסתדרות מה גם שהוא מנוהל על ידי רווית דום, אשתו של עופר עיני, שהעביר את השליטה בהסתדרות לניסנקורן. שמות של תומכים נוספים שציינה יחימוביץ': ח"כ לשעבר יעל דיין, הזמרת איה כורם; אשכול לוי, בנו של השר לשעבר דוד לוי שמשמש כיו"ר ועד עובדי מפעל טלדור בבית שאן.

עד כמה השמות הללו ישחקו תפקיד בקלפי? "כלכליסט" פנה לחברות ממשלתיות שונות לרבות הרכבת, חברת החשמל ונמלי חיפה ואשדוד, והסברה הרווחת היא שלא כל תמיכת ראש ועד מביאה בהכרח את כלל הוועד עצמו את כל בעלי זכות הבחירה. "מאחורי הפרגוד אני לבד, ולכן זה לא תמיד משנה מה אמר יו"ר הוועד ובמי הוא תומך. יש חברות שיעשו מה שיגידו להם ויש שלא", אמר בכיר בחברת החשמל. מנגד, בכיר באחד הנמלים מעריך ש־90% מבעלי זכות הבחירה לא ממש מתעניינים במצע אלא במי שידאג לתעסוקה שלהם, ולכן לטענתו ניסנקורן בריצת מרתון לסגור חוזים קיבוציים היכן שרק אפשר כדי לייצר עובדות בשטח. לגבי הרשימה שיחימוביץ' פרסמה אמרו במטה של ניסנקורן ש"היא בונה על 'הקולות החופשיים', אך הרוב המכריע של ציבור העובדים יילך אחרי המעשים של ניסנקורן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות