אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל תיקי הני"ע לשעבר דב רוזמן הורשע בעבירות תרמית צילום: שאטרסטוק

מנהל תיקי הני"ע לשעבר דב רוזמן הורשע בעבירות תרמית

רוזמן הודה בכך שביצע כ-1,500 עסקאות עצמאיות במניות החברות גרינסטון, מולטימטריקס ופולאר תקשורת ובכך השפיע על שעריהן

28.03.2017, 14:12 | תומר גנון

דב רוזמן, מנהל תיקי ני"ע לשעבר, הורשע היום (ג') בעבירות של השפעה בדרכי תרמית על שערי ני"ע, וכן עבירות דיווח וניהול תיקי לקוחות בלי רישיון. לפי כתב האישום המתוקן בו הודה במסגרת הסדר, רוזמן הורשע בכך שביצע בחשבונותיו כ-1,500 עסקאות עצמיות ומתואמות במניות גרינסטון תעשיות בע"מ, מולטימטריקס בע"מ ופולאר תקשורת בע"מ. בכך השפיע רוזמן בתרמית על שעריהן.

קראו עוד בכלכליסט

על פי כתב האישום, רוזמן אף גרם לכך שלא יועבר דיווח בגין חלק מהעסקאות שחייבו דיווח לבורסה בשל שינוי בהחזקות בעלי עניין. בנוסף, רוזמן הורשע בכך שעל אף שהשעה את רישיון ניהול התיקים שלו, ניהל תיקים של כ-30 לקוחות ועשה כן במקביל לכך שסחר בחשבונותיו הפרטיים באותם ניירות ערך שרכש עבור הלקוחות.

במסגרת ההסכמה בין הצדדים על הגשת כתב אישום מתוקן, נמחקו שלוש עסקאות נוספות בהן הואשם רוזמן בתחילה. ההסדר אינו כולל עונש מוסכם.

כתב האישום הוגש על ידי עוה"ד יעל ענתות ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), ונחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ני"ע.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

סנגורו של רוזמן, עו"ד ד"ר גיל עשת מסר: "דב רוזמן פעל לכל אורך השנים כשטובת הלקוחות לנגד עיניו. כך גם פעל במקרה זה בו כשל, למרבה הצער, מתוך רצון לשמור על ערכן של השקעת לקוחותיו, אותם העביר לניהול יגאל רמב"ם אך נותר מעורב בניהול חלק מהתיקים ועל כך הוא נותן את הדין. המעשים בוצעו על רקע משבר 2008 בשוק ההון ובנסיבות המצדיקות התחשבות והקלה כפי שנציג לבית המשפט בשלב המתאים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות