אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון מאסק מקים סטארט-אפ חדש שיחבר את המוח האנושי עם בינה מלאכותית צילום: בלומברג

אלון מאסק מקים סטארט-אפ חדש שיחבר את המוח האנושי עם בינה מלאכותית

המטרה שלו היא לייצר אלקטרודות זעירות שיושתלו במוח ושיאפשרו לשדרג את היכולות שלו. במקביל הוא אמור לשמש כשכבת הגנה לבני אדם מפני בינה מלאכותית שתנסה להשמיד את האנושות

28.03.2017, 14:48 | עומר כביר

היזם אלון מאסק הקים סטארט-אפ חדש שאמור לחבר בין מחשבים ובינה מלאכותית למוח האנושי. לפי דיווח של הוול-סטריט ג'ורנל אמש (ב') החברה החדשה של מאסק, מייסד טסלה וספייסX, מפתחת טכנולוגיה שמכונה Neural Lace, שמאפשרת להשתיל במוח אלקטרודות זעירות שיוכלו לשמש בעתיד להורדת ואף להעלאת מחשבות. לדברי מקורות, מאסק החזיק בתפקיד פעיל בהקמת החברה, Neuralink, וייתכן שיחזיק בתפקיד ניהולי משמעותי בפעילותה השוטפת.

קראו עוד בכלכליסט

הטכנולוגיה של Neuralink יכולה לשמש לטיפול במחלות מוח, אך בחזונו של מאסק תוכל לסייע בעתיד לבני אדם להימנע משעבוד על ידי בינה מלאכותית. זאת, באמצעות יצירת שכבה מקומית של בינה מלאכותית שתאפשר להגביר את היכולות של המוח האנושי. מדובר בסוגיה שמאסק עסק בה פעמים רבות. "התקדמות של בינה מאלכותית תוביל לכך שנישאר מאחור, ובהפרש ניכר", הוא אמר בוועידה ביוני. בציוץ שפרסם באוגוסט כתב: "התקדמות בתחום של Neural Lace. אולי יהיה משהו להכריז עליו בחודשים הקרובים".

אלון מאסק רוצה להגן על האנושות מפני סקיינט אלון מאסק רוצה להגן על האנושות מפני סקיינט אלון מאסק רוצה להגן על האנושות מפני סקיינט

בשבועות האחרונים שכרה החברה הצעירה אקדמאים מובילים בתחום, ובהם ונסה טולוסה, מהנדסת ומומחית לאקלטרודות גמישות מ- Lawrence Livermore National Laboratory; פרופ' פיליס סאבס מאוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו, שחוקר את האופן שבו מוח שולט בתנועה; ופרופ' טימותי גארדנר מאונירסיטת בוסטון, שבמסגרת ניסויים שערך השתיל אלקטרודות במוחות של ציפורים כדי לחקור את שירתן.

מקורות בעלי קשר לחברה אמרו לוול סטריט ג'ורנל שהמוצרים הראשונים של Neuralink יכולים לכלול שתלים שיטפלו במחלות כמו אפילפסיה או דיכאון. במידה שהחברה תוכיח את יעילותה ובטיחותה של הטכנולוגיה שלה, היא תוכל גם להציע מוצרים שיאפשרו להגביר יכולות קוגנטיביות. מאסק לא הגיב לפניות העיתון בנושא. אחד מחברי צוות ההקמה של החברה, מקס הודאק, אישר את מעורבתו של מאסק, וציין שהחברה עדיין בשלב "עוברי" ושתוכניותיה גמישות ועדיין לא נקבעו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות