אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסקו תשלם קנס של 300 מיליון דולר על הטעויות בדו"חות הכספיים שלה צילום: רויטרס

טסקו תשלם קנס של 300 מיליון דולר על הטעויות בדו"חות הכספיים שלה

רשת הסופרמרקטים הבריטית תשלם את הסכום בכדי ליישב חקירות של הרגולטורים בבריטניה סביב שערוריית ניפוח המאזנים שלה משנת 2014

28.03.2017, 16:32 | שירות כלכליסט
רשת הסופרמרקטים הבריטית טסקו תשלם 235 מיליון ליש"ט (294.9 מיליון דולר) כדי ליישב חקירות של הרגולטורים בבריטניה סביב שערוריית ניפוח המאזנים שלה מ-2014.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הודיעה היום (ג') כי הגיעה להסכם עם המשרד להונאות חמורות בבריטניה (SFO), במסגרתו תשלם קנס של 129 מיליון ליש"ט על מנת להימנע מתביעה בבית המשפט. כמו כן, היא תכסה את עלויות החקירה עצמה. החקירה נגעה ל"דיווח חשבונאי שגוי" שביצעה טסקו בין פברואר וספטמבר 2014. היא ניפחה את הרווחים ביותר מ-300 מיליון ליש"ט לאחר שהקדימה חישוב תשלומים מספקים כדי לייפות את התוצאות הפיננסית. חשיפת השערורייה הובילה להשעייתם של 4 מנהלים בכירים ולהדחתו של המנכ"ל פיליפ קלארק.

טסקו הגיע להסדר גם עם הרשות להתנהלות פיננסית (FCA), שאמנם לא כולל קנס אך מחייב את החברה להקים קרן לפיצוי אנשים שרכשו מניות ואג"ח של טסקו לאור התוצאות הכוזבות. על פי חישובי הרגולטורים, יש יותר מ-10 אלף משקיעים קמעונאיים ומוסדיים שזכאים לפיצוי.

סניף של רשת טסקו , צילום: רויטרס סניף של רשת טסקו | צילום: רויטרס סניף של רשת טסקו , צילום: רויטרס

בטסקו מעריכים כי שני ההסדרים וההוצאות הנלוות יסתכמו ל-235 מיליון ליש"ט, שירשמו בתוצאות הפיננסיות של השנה הנוכחית. "בשנתיים וחצי האחרונות שיתפנו פעולה עם החקירה הזו, ובמקביל פעלנו לשנות באופן מקיף את ההתנהלות העסקית שלנו", מסר בתגובה המנכ"ל הנוכחי דייב לואיס. "אנחנו מתחרטים מעומק הלב על הבעיות שאירעו ב-2014, ואנחנו מחויבים לעשות כל שביכולתנו להמשיך ולהשיב את האמון במותג שלנו".

ההסדר עוד צריך לזכות באישור בית המשפט. שימוע בעניין יתקיים ב-10 באפריל. במקביל, נמשכים ההליכים המשפטיים נגד שלושה בכירים לשעבר המואשמים בהונאה. בתוך כך, שני בעלי מניות בטסקו, שרודרס וארטיזן פרטנרס, שהם בעלי אחזקה משותפת של 9% בחברה, מגבירים את הלחץ נגדהצעת רכש בגובה 3.7 מיליארד ליש"ט לבוקר (Booker), המפעילה חנויות נוחות. לטענתם, טסקו צריכה להתמקד בהתאוששות שלה משערוריית החשבונאות ולא לשנות כיוון לטובת מסע ברכישות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות