אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: ריידרס יעברו ללאס וגאס צילום: אי פי איי

רשמית: ריידרס יעברו ללאס וגאס

עם זאת, הריידרס לא יעברו באופן מיידי משום שבניית האצטדיון בעלות של 1.7 מיליארד דולר לא תסתיים לפני 2020 ולכן הם ישחקו באוקלנד קוליסיאום בעונות 2017 ו-2018

28.03.2017, 17:36 | שירות כלכליסט
בעלי הקבוצות ב-NFL הצביעו בעד ההצעה של הריידרס לעבור ללאס וגאס. האישור התקבל במהלך הפגישה השנתית של בעלי הקבוצה שהתקיימה השבוע בפיניקס. ההצעה אושרה ברוב של 31 בעד מול מתנגד אחד.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה של בעלי הקבוצות מביאה לסיומן שנים של מאמצים מצד הבעלים של הריידרס למצוא אצטדיון בעל כדאיות כלכלית, צילום: אי פי איי ההחלטה של בעלי הקבוצות מביאה לסיומן שנים של מאמצים מצד הבעלים של הריידרס למצוא אצטדיון בעל כדאיות כלכלית | צילום: אי פי איי ההחלטה של בעלי הקבוצות מביאה לסיומן שנים של מאמצים מצד הבעלים של הריידרס למצוא אצטדיון בעל כדאיות כלכלית, צילום: אי פי איי

עם זאת, הריידרס לא יעברו באופן מיידי ללאס וגאס, זאת מכיוון שהבנייה של האצטדיון המתוכנן בעלות של 1.7 מיליארד דולר לא תסתיים לפני 2020. לפיכך, הם ישחקו באוקלנד קוליסיאום בעונות 2017 ו-2018. לאחר מכן הם קרוב לוודאי יצטרכו למצוא מגרש זמני שבו ישחקו עד להשלמת הבנייה של האצטדיון החדש לא הרחק מלאס וגאס סטריפ.

זה יהיה המעבר השלישי של הקבוצה מאז הוקמה ב-1960. "אבא שלי תמיד אמר שהגדולה של הריידרס היא בעתיד שלה", מסר הבעלים מארק דיוויס. "ההזדמנות לבנות אצטדיון ברמה עולמית בבירת הבידור של העולם היא צעד משמעותי לעבר השגת הגדולה הזו. אני רוצה להודות לקומישינר רוג'ר גודל, לליגה ול-31 השותפים שלי. אני רוצה גם להודות לבריאן סנדובל ולפרלמנט של נבאדה עבור המחויבות שלהם".

דיוויס עוד אמר כי "הריידרס נולדו באוקלנד, ואוקלנד לנצח תהיה חלק מהדנא שלנו. אנחנו יודעים שחלק מהאוהדים יתאכזבו ואולי אפילו יכעסו, אבל אנחנו מקווים שהם לא יכוונו את התסכול הזה כלפי השחקנים, המאמנים והצוות. אנחנו מתכננים לשחק בקוליסיאום בשנתיים הבאות, ומקווים להישאר שם כאוקלנד ריידרס עד לפתיחת האצטדיון החדש. דבר לא ישמח אותנו יותר מהבאת אליפות לאזור המפרץ".

ההחלטה של בעלי הקבוצות מביאה לסיומן שנים של מאמצים מצד הבעלים של הריידרס למצוא אצטדיון בעל כדאיות כלכלית – קודם באזור אוקלנד, לאחר מכן בלוס אנג'לס ובסופו של דבר הסכימו לקחת חלק בפרויקט אצטדיון שממומן חלקית מכספי הציבור.

ביום שישי נציגים של אוקלנד ושל מחוז אלמדה ביצעו ניסיון של הרגע האחרון לשכנע את בעלי הקבוצות שיש בידם תוכנית ישימה לאצטדיון עבור הריידרס. במכתב שנשלח לליגה, פירטה ראש העיר של אוקלנד ליבי שאף הצעה לתוכנית בניית אצטדיון בגובה 1.3 מיליארד דולר באוקלנד, שימומן בחלקו מכספי הציבור.

גודל ענה לשאף במכתב משל עצמו, שבו הסביר שהתוכנית "לא כוללת הצעה ברורה וספציפית מספיק, או בעלת ביצוע בפרק זמן סביר", כתב. "כל המאמצים הללו, שלנו ושלכם, לא הצליחו לייצר פתרון ישים כלכלית" להשארת הריידרס באוקלנד.

המעבר של הריידרס יהווה את הפעם השלישית שקבוצה עוברת עיר בתוך 14 חודשים. הראמס עברו בשנה שעברה מסנט לואיס בחזרה ללוס אנג'לס, והצ'רג'רס הכריזו בינואר על החלטתם לעבור מסן דייגו ללוס אנג'לס.

לאחר שלא נמצא פתרון לבעיית האצטדיון באוקלנד, לאס וגאס הפכה ליעד הפוטנציאלי המועדף על הריידרס, זאת לאחר שהמחוקקים בנבאדה אישרו מימון ציבורי של 750 מיליון דולר לבניית אצטדיון חדש. הריידרס וה-NFL יספקו 500 מיליון דולר לאצטדיון, ובנק אוף אמריקה יספק את שאר העלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות