אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
3 חברות נדל"ן גדולות גייסו 2 מיליארד שקל באג"ח ביום אחד

3 חברות נדל"ן גדולות גייסו 2 מיליארד שקל באג"ח ביום אחד

עזריאלי, גב ים וביג סיימו אתמול את השלב המוסדי בגיוסי אג"ח עם ביקושים גבוהים. שלושתן צפויות להשלים בימים הקרובים את השלב הציבורי

29.03.2017, 08:02 | אורן פרוינד

שלוש חברות הנדל"ן מהגדולות בישראל - עזריאלי, ביג וגב ים - קיבלו אתמול התחייבויות לרכישת אג"ח בכ־2 מיליארד שקל בשלב המוסדי בהנפקה בבורסת תל אביב. שתיים מהחברות לא הציעו ביטחונות, ושלושתן מייעדות את הכסף בעיקר להחלפת חובות ישנים ויקרים בחובות חדשים וזולים.  

קראו עוד בכלכליסט

את הגיוס הגדול ביותר צפויה להשלים חברת עזריאלי, שהשלימה את השלב המוסדי בגיוס אג"ח עם התחייבויות בסך כ־1.35 מיליארד שקל. הגיוס של עזריאלי נעשה באמצעות הרחבה של שלושת סדרות האג"ח הקיימות (ב', ג' וד') הצמודות למדד, שלהן מח"מ שנע בין 4.4 ל־6.8 שנים. עזריאלי גייסה לסדרה ב' כ־210 מיליון שקל, לסדרה ג' כ־180 מיליון שקל ולסדרה ד' כ־960 מיליון שקל. סדרות ב' וג' מדורגות +AA על ידי מעלות S&P וסדרה ד' מדורגות Aa1 על ידי מידרוג. החברה צפויה להשלים את השלב הציבורי בהנפקה בימים הקרובים.

בהנפקה של עזריאלי נטלו חלק כמעט כל גופי החיסכון ארוך הטווח וחברות הביטוח, והיא זכתה לביקושים גבוהים של יותר מ־2 מיליארד שקל. התשואה הממוצעת שנסגרה במכרז לשלושת הסדרות היא כ־1.5% (צמוד למדד) במח"מ ממוצע של כ־6.2 שנים. את ההנפקה הובילו דיסקונט חיתום והנפקות ואיתם פעלו לידר הנפקות, ווליובייס חיתום, ברק קפיטל חיתום, לאומי פרטנרס חתמים, אייפקס הנפקות, רוסאריו חיתום ואקסלנס חיתום.

ביקושים גבוהים לגב ים

גב ים, זרוע הנדל"ן מקבוצת נכסים ובנין של אי.די.בי, השלימה אתמול את השלב המוסדי בגיוס אג"ח עם התחייבויות בהיקף של 430 מיליון שקל, לאחר שזכרתה לביקושים של יותר מ־1.1 מיליארד שקל. החברה, שתכננה לגייס 250 מיליון שקל בלבד, הרחיבה את סדרה ו', שלה מח"מ של כ־5.8 שנים, המדורגת Aa3 על ידי מידרוג, ומדורגת -AA על ידי מעלות S&P. היא גייסה את הסכום בריבית צמודה של 1.69%, בהובלת אפסילון חיתום.

ביג הרחיבה שתי סדרות

חברת המרכזים המסחריים הישראלית ביג שבשליטת האחים רוני ויהודה נפתלי גם ביצעה היא הרחבה של שתי סדרות אג"ח קיימות (סדרות ו' וז') וקיבלה התחייבויות לרכישת אג"ח ב־75 מיליון שקל בשלב המוסדי לכל אחת. לצורך הגיוס הציע החברה לסדרה ו' שעבוד ראשון על מרכזים מסחריים בישראל ולסדרה ז' שעברו על מניות ביג US.

בשלב המוסדי ביג זכתה לביקושים בהיקף כולל של יותר מ־600 מיליון שקל. ההרחבה לסדרה ו' השקלית בעלת מח"מ של 4.8 שנים ודירוג אשראי של Aּּ+ גויסה בריבית של 2.15%. ההרחבה לסדרה ז' צמודת המדד ובעלת מח"מ של 5.78 שנים גויסה בריבית של 1.74%. את ההנפקה הובילו לידר הנפקות בניהול רנן כהן אורגד.

יהודה נפתלי מבעלי השליטה בביג, צילום: עמית שעל יהודה נפתלי מבעלי השליטה בביג | צילום: עמית שעל יהודה נפתלי מבעלי השליטה בביג, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות