אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באוצר תוקפים את בנק ישראל: דו"ח מגמתי, רווי שגיאות ואין להתייחס אליו ברצינות צילום: מתן טורקיה

באוצר תוקפים את בנק ישראל: דו"ח מגמתי, רווי שגיאות ואין להתייחס אליו ברצינות

"איך יתכן כי בנק ישראל מוציא דו"ח הנוגע לסוגיות בתחום הנדל''ן מבלי לשבת, להתייעץ או לפחות לשמוע גורמים מקצועיים במשרד האוצר ברשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי".

29.03.2017, 12:21 | אדריאן פילוט

האידיליה ששררה במהלך החודשים האחרונים בין משרד האוצר לבין בנק ישראל הגיעה היום לסיומה עם פרסום דו"ח בנק ישראל השנתי.

קראו עוד בכלכליסט

בכירים במשרד האוצר תקפו היום את הדו"ח שמתייחס למדיניות הממשלה, בעיקר בתחום הנדל''ן והגדירו אותו כ"מגמתי, מלא טעויות וסתירות פנימיות". לדבריהם, "אין קשר בינו לבין המציאות ולכן אי אפשר להתייחס לדו"ח כזה ברצינות".

קרנית פלוג נגידת בנק ישראל, צילום: עמית שעל קרנית פלוג נגידת בנק ישראל | צילום: עמית שעל קרנית פלוג נגידת בנק ישראל, צילום: עמית שעל

הזעם באוצר נובע בעיקר מהחלקים הקשורים למדיניות בתחום הנדל''ן – סוגיה מרכזית וחיונית באג'נדה הפוליטית של שר האוצר, משה כחלון. מה ש"הקפיץ" הבוקר את האוצר כנראה הוא "גורם ההפתעה": "איך יתכן כי בנק ישראל מוציא דו"ח הנוגע לסוגיות בתחום הנדל''ן מבלי לשבת, להתייעץ או לפחות לשמוע גורמים מקצועיים במשרד האוצר ברשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי".

כלכלני בנק ישראל פרסמו הבוקר שלל נתונים שכחלון לא ישמח לשמע - מחירי הדירות ממשיכים לטפס; שכר הדירה עולה מהר יותר מהשכר במשק; כח מס דירה שלישית - גולת הכותרת של התוכנית של כחלו ן- יגולגל לשוכרים ובכך ייפגע בהם ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
דקטטורה
כחלון ישתיק ( השמאי הממשלתי) יכפיש ויגנה ( בכירי בנק ישראל) כל מי שלא ילטף לו את האגו. ומי שסובל זה האזרחים בלבד. זוגות צעירים שהאמינו לו וחיכו להורדת מחיריי הדיור עכשיו החלום שלהם יתרחק בעוד כמה שנים. במדינה מתוקנת פוליטקאי שמתמודד בבחירות על נושא מסויים ולא מצליח מתפטר ומפנה את המקום. רק בישראל יש שיטה אחרת של לפני אלפי שנים הורגים את השליח שהביא בשורה לא טובה.
אלון חדאד  |  29.03.17
לכל התגובות