אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
GE מובילה השקעה של 25 מיליון דולר בסטראט-אפ הישראלי פרייטוס

GE מובילה השקעה של 25 מיליון דולר בסטראט-אפ הישראלי פרייטוס

פרייטוס, העוסקת בטכנולוגיות לשילוח מטענים גייסה את ההון במסגרת סבב B שלה. עוד השתתפו בו משקיעי החברה הנוכחיים וביניהם: Aleph VC ,Sadara Ventures ו-ICV

29.03.2017, 13:12 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלית פרייטוס, העוסקת בטכנולוגיות לשילוח מטענים, גייסה 25 מיליון דולר בהובלת GE Ventures בסבב שני. עוד השתתפו בסבב מספר משקיעים חדשים ביניהם Master Toys (HK), Gold Lion Holdings Limited ומשקיעי החברה הנוכחיים וביניהם Aleph VC ,Sadara Ventures שהיא קרן השקעות הפלסטינית הראשונה ועוד.

משקיעים נוספים בחברה כוללים את Annox Capital, OurCrowd, MSR Capital, ICV ואחרים. החברה גייסה עד היום 50 מיליון דולר. Freightos מעסיקה 150 עובדים במשרדים בכל רחבי העולם.

החברה שנוסדה בתחילת 2012 ייחודית מאוד בנוף התעסוקה הישראלית. לצד ההשקעות שקיבלה מקרן סדרה היא מעסיקה כ-70 עובדים ברמאללה לצד 30 עובדי פיתוח בירושלים ו-50 נוספים ברחבי העולם. בשיחה עם "כלכליסט" מספר צבי שרייבר, מנכ"ל ומייסד החברה ש"אנחנו פונים לתעשייה ענקית של טריליון דולר של משלוחים בינלאומים שכולה היתה ללא מערכות מחשוב דיגיטליות ופעלה בטפסים ידניים".

צבי שרייבר, מנכ"ל פרייטוס צבי שרייבר, מנכ"ל פרייטוס צבי שרייבר, מנכ"ל פרייטוס

"יש לי קשר היסטורי טוב מאוד עם GE שרכשה בעבר חברה שניהלתי בשם לייטק וכיום אני מקווה שהיא תהפוך בקרוב להיות לקוח שלנו. החברה היא אחת הגדולות בעולם בתחום של שילוח וההשקעה שלה בנו מהותית מאוד", אומר שרייבר ל"כלכליסט".

מהחברה נמסר שמאז השקתו ביולי 2016, Freightos Marketplace גדל, עם עלייה של 600% בהזמנות בששת החודשים הראשונים, עלייה של 100% בהזמנות ברבעון הראשון של 2017 לעומת הרבעון הרביעי של 2016 ויותר מ-10,000 משתמשים רשומים ועשרות מוכרים. בין הלקוחות ניתן למצוא חברות שילוח מטענים הנמנות בין עשרים המובילות בעולם בתחום זה.

"הטכנולוגיה שלנו מאפשרת ניתוב ותמחור מיידי של שילוח מטענים עבור חברות שילוח מכל העולם. Freightos Marketplace, שבו ספקי שירותים יכולים למכור שירותים באינטרנט וחברות ייבוא/ייצוא יכולות להשוות עלויות, להזמין ולנהל משלוחים באופן מיידי, מבוסס על אותה הטכנולוגיה. גיוס הון זה יעזור להמשיך את ההתרחבות המהירה של Freightos", אומר ד"ר צבי שרייבר .

הטכנולוגיה של Freightos כבר משמשת לדיגיטציה של פעילות שילוח מטענים עבור יותר מ-1,000 ספקים של שירותי לוגיסטיקה וחברות של שרשרת אספקה גלובלית, בהן Nippon Express, CEVA Logistics, Hellmann Worldwide Logistics ו-Sysco Foods.

באוגוסט 2016, Freightos רכשה את WebCargoNet, ספקית טכנולוגיה לניהול תעריפים של שילוח אווירי והזמנות אלקטרוניות מברצלונה. המאגר הבינלאומי של תעריפי שילוח רב-שיטתי של Freightos הוא הגדול מסוגו בעולם, עם יותר מ-300 מיליון נקודות תמחור, כאשר בכל שבוע מספר זה עולה ביותר מ-10 מיליון נקודות תמחור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות