אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוב דילן מגיע סוף סוף לקבל את פרס נובל לספרות צילום: AFP

בוב דילן מגיע סוף סוף לקבל את פרס נובל לספרות

האקדמיה השבדית הודיעה כי המוזיקאי יקבל את הפרס הנחשק בסוף השבוע כשיהיה בשטוקהולם לרגל הופעות, אולם זה יהיה טקס פרטי ללא תקשורת

29.03.2017, 16:05 | שירות כלכליסט

בוב דילן יקבל בשעה טובה את פרס נובל לספרות. האקדמיה השבדית הודיעה כי המוזיקאי יקבל את הפרס הנחשק בסוף השבוע כשיהיה בשטוקהולם לרגל הופעות.

"חדשות טובות, האקדמיה השבדית ובוב דילן החליטו להיפגש בסוף השבוע. האקדמיה תגיש לו בעת האירוע את תעודת הזכייה בפרס ואת המדליה, ותברך אותו על הזכייה בפרס נובל לספרות", מסרה שרה דניוס, מזכירת האקדמיה. "זה יהיה אירוע קטן ואינטימי, והתקשורת לא תהיה נוכחת, רק בוב דילן וחברי האקדמיה ישתתפו, זאת לבקשתו של דילן".

בוב דילן (ארכיון), צילום: אי פי איי בוב דילן (ארכיון) | צילום: אי פי איי בוב דילן (ארכיון), צילום: אי פי איי

הזמר מתוכנן להופיע בבירת שבדיה בשבת וביום ראשון. בשלב זה לא ברור אם טקס הענקת הפרס יתקיים לפני או אחרי ההופעות. עם זאת, דילן לא יעביר באופן אישי את ההרצאה המסורתית, שהיא תנאי לקבלת הפרס הכספי בשווי 8 מיליון קרונה (900 אלף דולר), אלא ישלח הקלטה מצולמת מראש. אם הוא לא יעביר את ההקלטה עד יוני, הוא ייאלץ לוותר על הכסף.

ההודעה המפתיעה על זכייתו של דילן הזמר הכותב שירים הראשון שזוכה בפרס, פורסמה באוקטובר, אך האקדמיה התקשתה להשיג אותו לבשר לו על הזכייה. רק שבועיים לאחר מכן הצליחה דניוס לתפוס אותו בטלפון, והוא הודה לה על הכבוד. עם זאת, במכתב ששלח לאקדמיה בנובמבר אמא כי אין באפשרותו להגיע לטקס חלוקת הפרס בשל "מחויבויות קודמות". הוא יוצג בסופו של דבר בטקס על ידי הזמרת פטי סמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות