אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבוע העבודה יקוצר בשעה ל- 42 שעות ללא הפחתת שכר צילום: בני פלבן

שבוע העבודה יקוצר בשעה ל- 42 שעות ללא הפחתת שכר

קיצור שבוע העבודה צפוי להיכנס לתוקף כבר החל מחודש יולי. היום המקוצר ייקבע על ידי המעסיקים, בהתחשב בבקשות ובצרכי העובדים

29.03.2017, 19:59 | אסנת ניר

ההסתדרות ונשיאות הארגונים העסקיים חתמו היום (ד') על הסכם  לקיצור שבוע העבודה מ-43 ל-42 שעות ללא הפחתה בשכר. קיצור שבוע העבודה צפוי להיכנס לתוקף כבר החל מחודש יולי.

היום המקוצר ייקבע על ידי המעסיקים, בהתחשב בבקשות ובצרכי העובדים. בהתאמה למהלך, ומעת כניסת השינוי לתוקף, שכר השעה יחושב על בסיס של 182 שעות לחודש עבודה, במקום 186 כפי שקיים היום.

חתימה ההסכם לקיצור שעות העבודה השבועיות, צילום: אסף שילה / ישראל סאן חתימה ההסכם לקיצור שעות העבודה השבועיות | צילום: אסף שילה / ישראל סאן חתימה ההסכם לקיצור שעות העבודה השבועיות, צילום: אסף שילה / ישראל סאן

מספר שעות העבודה השבועיות הקבועות בישראל, 43 שעות, מספר גבוה מזה הנהוג ברוב המדינות המפותחות בהן שבוע העבודה הינו כ-40 שעות ואף פחות מכך.

ההסכם כולל שינויים גם בהסדרי עבודת הלילה ובשעות הנוספות. כך למשל, תותר עבודת לילה בהיקף מצטבר של 7 ימים בתוך תקופה של שבועיים. מכסת השעות הנוספות השבועיות המותרת בשבוע עבודה רגיל תהיה 16 שעות, ואילו בשבוע שבו מבוצעת עבודת לילה, המכסה המרבית תעודכן ביחס למשמרות הבוקר.

יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש: "המגזר העסקי נכון היום יותר מתמיד להתאים את שוק העבודה בישראל לעידן העבודה החדש ולאפשר חלוקה נכונה וגמישה יותר בין פנאי ועבודה למועסקים במשק". יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הוסיף: "זהו צעד ראשון לקיצור שבוע העבודה בישראל. מדובר במהלך חשוב שתורם לציבור העובדים תוך יצירת השפעה חיובית על פריון העבודה במשק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
תשובות ל 19, 18 ו 17
19. לא נכון, ברוב המקומות שעות נוספות משולמות לפי שעה - למעסיק לא משתלם להחזיק עובד שעות נוספות ליותר מדי זמן.. 18. גם לא נכון, למעסיק אסור להתעלם מהחוק, אם יעשה כך, יספוג קנס כבד לטובת המדינה ויהיה חשוף לתביעות מצד עובדים.. 17. מה פיתאום, החוק במפורש אומר, הפחתת בשעות העבודה ללא הפחת במשכורת! אם מישהו מוריד, זו עבירה על החוק.. בהצלחה לכולנו.. הלווי שהיינו מגיעים למצב כמו מדינות סקנדינביה..
יניב  |  03.06.18
לכל התגובות