אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך הגעתי לכאן צילום: יאיר שגיא

איך הגעתי לכאן

קירה רדינסקי, המדענית הראשית של ebay ישראל

04.04.2017, 11:36 | דיאנה בחור ניר

השכלה

תיכון ע"ש יצחק רבין, נשר, 2002–2005

תואר ראשון במדעי המחשב בטכניון (הושלם ב־2008)

תואר שני ודוקטורט (מסלול ישיר) בטכניון, 2009–2012

ניסיון מקצועי

2004–2007 היחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין

2009–2012 מחלקת מחקר, מיקרוסופט

2012–2016 מייסדת, SalesPredict

2016 ואילך מדענית ראשית, איביי ישראל

2016 ואילך פרופסור מבקר, הטכניון

קירה רדינסקי , צילום: יאיר שגיא קירה רדינסקי | צילום: יאיר שגיא קירה רדינסקי , צילום: יאיר שגיא

"ב־1990, בגיל 4, עליתי לארץ עם אמא, סבתא ודודה שלי. זה היה בית של נשים שעושות הכל, מפרנסת המשפחה עד לתקוע מסמר. לא היה עם מי לעשות חלוקת תפקידים מסורתית. מעולם לא התעוררה בי מחשבה שאני לא יכולה בגלל שאני אישה"

"בניתי מערכת של בינה מלאכותית שמזהה תבניות בידע האנושי וההיסטורי, ומשתמשת בהן כדי לחזות אירועים בעתיד. זה תחום מאוד סטטיסטי, הכי לא מגדת עתידות"

"במיקרוסופט יצא לי לעבוד עם כלכלנים מובילים. הראיתי להם איך המערכת שלי מוציאה תחזיות על מחלות, מהומות, רצח עם, והם אמרו שלדברים כאלה אין השפעה בעולם. רציתי להתקדם והחלטתי להפעיל את המערכת בשדה הכלכלי, אז חזרתי לארץ והקמתי סטארטאפ"

"ב־2012, כשרק פיתחנו את המערכת, קיבלנו ממנה ניבוי להתפרצות כולרה בקובה. קובה היתה אז נקייה מכולרה כבר 130 שנה, כך שהייתי בטוחה שמדובר בבאג במערכת. כמה חודשים אחר כך המגיפה התפרצה"

"ב־2014 הזמינו אותי להדליק משואה ביום העצמאות. עבורי זו היתה הכרה במדענים, ביזמים, בעולים, אוכלוסיות שאותן ייצגתי. החשיפה פתחה המון הזדמנויות לאפליקציות של המערכת שלנו בתחום הרפואי"
קירה רדינסקי, בהדלקת המשואה קירה רדינסקי, בהדלקת המשואה קירה רדינסקי, בהדלקת המשואה

"ב־2014 פגשתי בכנס של 'וול סטריט ג'רנל' את ג'ק מא, בעלי עלי באבא. בעקבות השיחה איתו החלטנו לעבור מביזנס טו ביזנס למתכונת של ביזנס טו קאסטומר. זה עורר את העניין של איביי, ואחרי תהליך ארוך של הוכחת יכולות הם רכשו אותנו ביולי 2016"

"גם בעלי הוא סטארטאפיסט, והיה לנו המזל לבקר בהמון מקומות בעולם מתוקף העבודה, אבל לפני שנתיים לקחנו שבועיים לחקור את ניו זילנד בטרק ארוך, רק שנינו, בלי קליטה, בלי מיילים, שקט מוחלט. זה היה שונה מאוד מהדינמיות של עולם המדע וההייטק, אבל לדברים טובים קל להתרגל"

"אני עובדת פרו בונו על מערכת לקידום תגליות רפואיות, שתקרא את כל המאמרים הרפואיים בנושא מסוים ותנבא אילו חלבונים יקיימו אינטראקציות שסביבן אפשר לפתח תרופות"
קירה רדינסקי קירה רדינסקי קירה רדינסקי

מה למדתי

1. לחלום רחוק. הרבה אנשים מפחדים לחלום רחוק מדי. אני בעד להיות שאפתנית, ולעבוד קשה בלהגשים את זה, גם אם בדרך תפגשי אנשים שיחשבו שאת מנותקת מהמציאות. זה חלק מהמסע.

2. להיות החלטית בתנועה בין העבודה לבית. בעלי ואני למדנו לשלוט ברגשות האשם ההוריים, למשל כשאנחנו טסים לנסיעות עבודה. מצד אחר, אני עכשיו בחופשת לידה, ושמתי בצד מחויבויות תובעניות כמו העבודה באיביי. הבת שלי היא מחויבות גדולה יותר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
למגיב 1, היא מעולם לא ניצלה את היותה אישה
לא תמצא בראיונות איתה התייחסות למגדר (למרות שזה מתבקש). מרגיש שהביקורת שלך עליה אולי נובעת מסיבות מגדריות. מההכרות שלי, היא מנגישה את המחקר שלה לקהל הרחב, מגיעה עם המון פשן, ומצליחה לקשר בין האנשים החכמים למקומות שצריך אותם, בין היתר בתחומים רפואיים. בתוך העולם המנותק של האקדמיה אנשים כאלה הם מה שדרוש בשביל לצמוח. זה שווה לא פחות מעבודה תאורטית שעושה פרוספור שאולי חכם ממנה. גם על תשכח, היא סה"כ בת 30, גיל שרוב החוקרים לא מגיעים בו לדוקטורט.
יפתח  |  11.04.17
לכל התגובות