אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל אשדוד: עובדי התפעול יפרקו את קרונות הרכבת

נמל אשדוד: עובדי התפעול יפרקו את קרונות הרכבת

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קיבל את עתירתה של חברת נמל אשדוד ואסר על עובדי סקטור התפעול בנמל לנקוט עיצומים בפריקת אוניות הקרונות

30.03.2017, 19:10 | תומר הדר

בית הדין לעבודה קיבל את בקשת הנהלת נמל אשדוד והורה לעובדי התפעול לפרוק את קרונות הרכבת. עוד קבע בית הדין האזורי לעבודה כי שיבוץ העובדים לביצוע פריקת הקרונות יהיה באחריות הנהלת הנמל. הפרשה עצמה נוגעת לאוניה המגיעה לנמל אשדוד בשבוע הבא - כשעל סיפונה קרונות חדישים המיועדים לשימוש רכבת ישראל.

מדובר בקרונות מתוצרת בומברדיה. בדרך כלל נפרקים קרונות הרכבת בנמל חיפה בסמוך למתקני הרכבת. אלא שהקרונות הגדולים אינם ניתנים להורדה רגילה מן האוניות כמו לדוגמה מכוניות וגם אינם ניתנים לפריקה במנוף רגיל - אלא רק במנוף יעודי המותקן על גבי האוניה.

נמל אילת , צילום:ג נמל אילת | צילום:ג'ו קוט נמל אילת , צילום:ג

אלא שוועד עובדי נמל אשדוד מיהר לדרוש כי למרות שלא צריך את המנופאים - ישובצו בכל מקרה מנופאי נמל למשמרת. הנהלת נמל אשדוד התנגדה להעסקת עובדים כשבפועל אין בהם צורך (מכיוון שהקרונות ייפרקו על ידי צוות זר שהגיע באוניה) והדבר יצר סכסוך שכלל איומים מצד עובדי הנמל, שלא יפרקו את קרונות הרכבת.

לפי נמל אשדוד, השופטת יעל אנגלברג מבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קיבלה את עתירתה של חברת נמל אשדוד ואסר על עובדי סקטור התפעול בנמל לנקוט עיצומים בפריקת אוניות הקרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות