אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות מסמנת כיוון: תשלם לסוכניה עמלה זהה של 0.25% - כמו היועצים בבנקים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

פסגות מסמנת כיוון: תשלם לסוכניה עמלה זהה של 0.25% - כמו היועצים בבנקים

בית ההשקעות המחזיק בחברת הגמל הגדולה בישראל הודיע היום לסוכניו כי ישלם להם את העמלה בסך 0.25% מהסכום הצבור של החוסכים בקופות הגמל - וזאת החל מראשית אפריל

30.03.2017, 21:07 | רחלי בינדמן

פסגות, בית ההשקעות המחזיק בחברת הגמל הגדולה בישראל, הודיע היום (ה') לסוכניו כי החל מאפריל ישלם להם עמלה של 0.25% מהסכום הצבור של החוסכים בקופות הגמל - וזאת כמו שמקבלים יועצים בבנקים. בכך מסמן פסגות כיוון לכלל השוק לקראת הרפורמה שתצא לדרך בראשית החודש הבא ומטלטלת את הענף

קראו עוד בכלכליסט

החל מראשית החודש הבא נאסר על חברות הביטוח ובתי ההשקעות לתגמל את סוכני הביטוח שלהם בעמלות הנגזרות מגובה דמי הניהול של החוסכים כפי שהיה עד היום. זאת במטרה למנוע מהסוכן תמריץ לשווק ללקוחות מוצרי פנסיה בדמי ניהול יקרים. עד כה התקשו חברות הביטוח ובתי ההשקעות לבנות מודל תגמול חלופי והכאוס בענף חוגג כאשר החשש הוא שיהיה קשה לתגמל את הסוכנים בלי מודל מוסכם.

אולם ל"כלכליסט" נודע כי בית ההשקעות הגדול בישראל פסגות, המנוהל על ידי ברק סורני ומחזיק בחברת הגמל הגדולה בישראל, הודיע לכל סוכני הביטוח שלו כי החל מאפריל הוא יתחיל לשלם להם עמלה קבועה של 0.25% מהסכום הצבור של הלקוח - עמלה זהה לזו שמקבלים היועצים בבנקים שהם יועצים אובייקטיבים.

רק כדי לסבר את האוזן, עד כה קיבל הסוכן כמחצית מדמי הניהול ששילם הלקוח כשהעמלה הממוצעת שלו נעה בין 0.3% ל-0.35% כך שמדובר כמובן בהרעת תנאים לסוכנים. מנגד, עמלות המכירה שסוכני הביטוח מקבלים על הבאת לקוחות חדשים כסכום חד פעמי של כמה אלפי שקלים על כל מיליון שקל שיגייסו ימשיכו להיות משולמות ופסגות תוכל לפצות אותם בעמלות היקף גבוהות יותר.

כמובן שבפסגות מקווים כי השוק יישר קו עם העמלה שהסכימו לשלם לסוכנים באופן שיהפוך אותם ליועצים אובייקטיבים שכן הם יקבלו עמלה זהה מכל היצרנים הפנסיוניים. כמובן שיכול להתרחש מצב אחר שבו חברת גמל מתחרה תרצה שסוכני הביטוח ישווקו אותה והיא תסכים לשלם להם עמלה גבוהה מ-0.25%. עם זאת, צריך לזכור כי דמי הניהול בשוק הגמל במגמת שחיקה מתמדת כשחלק מהלקוחות משלמים דמי ניהול של 0.4% מהסכום הצבור, קרי עמלה של 0.25% לסוכן מהווה מעל 60% מדמי הניהול שמקבל הלקוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות