אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המבנה החדש של המונדיאל נחשף צילום: אי פי איי

המבנה החדש של המונדיאל נחשף

לאור ההחלטה להגדיל את גביע העולם ל-48 נבחרות, ההצעה של פיפ"א היא שאירופה תקבל שלוש נציגות נוספות. המרוויחות הגדולות הן אפריקה שתקבל עוד חמש נציגות ואסיה שתקבל עוד ארבע. דרום אמריקה תקבל עוד שתיים. שתי נבחרות נוספות יעלו מפלייאוף של שש נבחרות

30.03.2017, 21:45 | ynet
לפני כשלושה חודשים קיבלה פיפ"א את הצעתו של הנשיא החדש, ג'יאני אינפנטינו, להגדיל את גביע העולם מ-32 נבחרות ל-48 בטורניר שייערך ב-2026. היום (ה'), פיפ"א הגישה את הצעתה לגבי איך המונדיאל החדש ייראה.

יבשת אפריקה הרוויחה בגדול מהשינוי, היא תשלח למונדיאל תשע נבחרות במקום חמש כיום. אסיה תקבל שמונה מקומות במונדיאל במקום ארבעה כיום. דרום אמריקה תשלח שש נבחרות במקום ארבע. אירופה תשלח 16 במקום 13, ואוקיאניה תקבל נציגה אחת (במקום פלייאוף כיום).

 

 

 

למונדיאל יעלו גם שתי נבחרות נוספות מתוך פלייאוף של שש. הפלייאוף יתקיים במדינה שתארח את המונדיאל. הפלייאוף ייערך בחודש נובמבר ויכלול מדינה אחת מכל יבשת ,מלבד אירופה, ואחת נוספת מהיבשת ממנה מגיעה המארחת. בשל העובדה כי שני המונדיאלים הבאים ייערכו באירופה ובאסיה (רוסיה 2018 וקטאר 2022), ההערכות הן שמונדיאל 2026 ייערך ביבשת אמריקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות