אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועץ לשעבר של טראמפ דורש חסינות בתמורה לעדות צילום: בלומברג

היועץ לשעבר של טראמפ דורש חסינות בתמורה לעדות

מייקל פלין, הסכים להיחקר על ידי הרשויות בפרשת המגעים עם רוסיה בתמורה לחסינות. עורך דינו של הגנרל לשעבר: "אף בר-דעת לא יסכים להיחקר ללא הבטחה למשפט הוגן"

31.03.2017, 10:02 | ynet
יועצו לשעבר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לביטחון לאומי, מייקל פלין, הביע נכונות להיחקר על-ידי ה-FBI ונציגי הקונגרס והסנאט שחוקרים את פרשת המגעים עם רוסיה, בתמורה לחסינות.

ב"וול סטריט ג'ורנל" דווח הלילה (ו') כי גורם בקונגרס האמריקני אמר כי צוות החקירה לא ממשיך במגעים עם פלין עד שלא יתברר איזה מידע ינדב. כמו כן, לא דווח אם עסקה דומה הוצעה למקורבים נוספים של טראמפ. בית הנבחרים האמריקני הכחיש את הדיווח על דרישת החסינות, ודובר הוועדה החוקרת אמר כי לא הוצע לפלין דבר בתמורה לעדותו. גם ב-FBI סירבו להגיב לדיווחים.

מייקל פלין, צילום: בלומברג מייקל פלין | צילום: בלומברג מייקל פלין, צילום: בלומברג

עורך דינו של פלין אישר את המשא ומתן שהתקיים סביב העדות בתמורה לחסינות משפטית, אך לא פירט על הפרטים שנידונו עם צוות החוקרים. העו"ד ציין: "אף בר-דעת לא יסכים לעבור תשאול שהוא מוטה פוליטית ולאחר רדיפה ציבורית ללא כל הבטחה למשפט הוגן מצד הפרקליטות".

פלין, גנרל בדימוס בצבא ארצות הברית, התפטר באמצע החודש שעבר בצל פרשת המגעים עם בכירים רוסיים על אף הכחשתו הגורפת. הלחץ הציבורי הכניע את פלין לאחר שנחשף כי שוחח עם שגריר רוסיה במדינה, סרגיי קיסליאק, בנוגע לסנקציות שהוטלו בשל מתקפת ההאקרים על מחשבי המפלגה הדמוקרטית.

בעקבות הסערה שהתעוררה על המגעים בין פלין לשגריר, נטען כי פלין הטעה את סגן הנשיא מייק פנס כשהכחיש את עצם קיומן של שיחות הטלפון עם קיסליאק. במכתב ההתפטרות כתב פלין כי תדרך את סגן הנשיא בנושא באופן חלקי. פלין הדגיש כי התנצל בפני פנס וטראמפ, והם קיבלו את ההתנצלות.

הסוכנות הפדרלית חוקרת את הקשרים של אנשי ממשל טראמפ למקביליהם ברוסיה בחשד להתערבות בבחירות לנשיאות ארצות הברית. התובעת הכללית לשעבר, סאלי ייטס, אמרה לגורמים בבית הלבן כי היא סבורה שפלין שיקר בנוגע לנושא השיחות עם השגריר, וציינה כי קיים חשש שהוא חשוף לסחיטה של הרוסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות