אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועלים: ההוצאות המשפטיות על החקירות בארה"ב - 170 מיליון שקל צילום: עומר הכהן

הפועלים: ההוצאות המשפטיות על החקירות בארה"ב - 170 מיליון שקל

מדובר בהוצאות בשנה שעברה סביב החקירות על סיוע ללקוחות להעלים מס ועל מעורבות הבנק לכאורה בפרשת השחיתות בפיפ"א

31.03.2017, 11:01 | רעות שפיגלמן
הדו"ח השנתי של בנק הפועלים שפורסם אתמול (ה') חושף כי הבנק שילם בשנת 2016 לא פחות מ-170 מיליון שקל לטובת הוצאות משפטיות ונלוות בקשר עם החקירות השונות שמנהלות הרשויות האמריקאיות מולו. מדובר בשתי חקירות המתנהלות במקביל: חקירת משרד המשפטים האמריקאי ורשות השירותים הפיננסיים של מדינת ניו יורק - חקירה זו עוסקת בחשדות לפיהם הבנק סייע בשנים קודמות ללקוחות שלו להתחמק מתשלומי מסים בארה"ב; חקירה שנייה נוגעת למעורבות בפרשת השחיתות בפיפ"א.

קראו עוד בכלכליסט

פרשת פיפ"א נוגעת לחקירה המתנהלת מול בנק הפועלים בחשד למעורבות עקיפה של הבנק בפרשת השחיתות של בכירים בארגון התאחדות הכדורגל העולמית. הרשויות האמריקאיות הגישו כתב אישום נגד בכירים בפיפ"א על עבירות שוחד שביצעו בתוקף תפקידם. כתב האישום מזכיר בין היתר ההעברות כספים שבוצעו דרך חשבונות בבנק הפועלים במסגרת הפעילות האסורה.

הבנק מציין בדו"ח הכספי שלו לגבי פרשיית פיפ" כי: "על פי חוות דעת יועציה המשפטיים של קבוצת הבנק לא ניתן בשלב זה להעריך האם קבוצת הבנק תישא בחבות כלשהי במישור הפלילי, האזרחי או הרגולטורי בנושא זה, ולפיכך לא נכללה הפרשה בדוחות הכספיים".

סך ההפרשות וההוצאות המשפטיות של הבנק בגין פרשיית הסיוע ללקוחות אמריקאיים להתחמק מתשלומי מס וביחס לפרשיית פיפ"א עלו לבנק במצטבר כ-940 מיליון שקל. הסכום מתחלק להוצאה מצטברת של 724 מיליון שקל כהפרשה בחקירת פרשת המס (סיוע ללקוחות אמריקאים להתחמק מתשלומי מס), לסכום של כ-216 מיליון שקל הוצאות משפטיות והוצאות שונות ביחס לחקירה זו, וכן לחקירה השנייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות