אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: פעילות הייצור התרחבה זה החודש התשיעי ברציפות צילום: רויטרס

סין: פעילות הייצור התרחבה זה החודש התשיעי ברציפות

לפי הסקר של חברות קאיג'ין ומרקיט, המדד ירד לרמה של 51.2 בחודש שעבר, אך עדיין מדובר ברמה המעידה על התרחבות; במקביל נרשמה ירידה בהזמנות לייצוא

01.04.2017, 12:16 | שירות כלכליסט
פעילות הייצור בסין התרחבה במרץ, זה החודש התשיעי ברציפות, אך בשיעור נמוך יותר - זאת על רקע האטה בהזמנות לייצוא, כך עולה מדו"ח PMI של מגזר הייצור שמפרסמות החברות הפרטיות קאיג'ין ומרקיט. המדד ירד לרמה של 51.2 נקודות בחודש שעבר, מקריאה של 51.7 שנרשמה בפברואר. התוצאה החמיצה את תחזיות האנליסטים שציפו לקריאה של 51.6. בכל מקרה, המדד היה גבוה מ-50, הרמה המייצגת התרחבות במגזר.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, הצמיחה בהזמנות לייצוא נפלה בחדות לשפל של שלושה חודשים מ-53.8 נקודות בפברואר לרמה של 51.9 נקודות במרץ.

התוצאות שונות מהנתונים הרשמיים שפרסמה ממשלת סין אתמול (ו'), שהצביעו על כך שהפעילות במפעלים צמחה בחודש שעבר בשיעור הגבוה ביותר מזה חמישה חודשים. עוד עולה מהנתונים הממשלתיים כי ההזמנות לייצוא השתפרו.

הנשיא שי, צילום: איי אף פי הנשיא שי | צילום: איי אף פי הנשיא שי, צילום: איי אף פי

המדד של מרקיט מתמקד לרוב בחברות ייצור קטנות ובינוניות, שככל הנראה מרוויחות פחות מהצמיחה שנרשמה בחודש האחרון במגזר הבנייה לעומת חברות תעשייה גדולות. גם במדד הרשמי, אחת מתת הקטגוריות הצביעה על כך שהחברות הקטנות עדיין נאבקות, אף שהתנאים משתפרים לאיטם.

בעוד שיצואניות בסין ובצפון אסיה חוו התאששות בחודשים האחרונים במשלוחים, הן מבחינת שווי והן מבחינת נפח, התחזית אינה אופטימית, זאת בשל החשש ממדיניות פרוטקציוניזם שיאמץ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. רק אתמול תקף הממשל האמריקאי את סין על שורה של נושאי מסחר.

בשבוע הבא ייפגש נשיא סין שי ג'ינפינג עם טראמפ באחוזה שלו בפלורידה, שם צפויים השניים לדון במחלוקות בנושאי מסחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות