אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון חזק צפוי לקופות הגמל - תשואה ממוצעת של 1.7% צילום: שאטרסטוק

רבעון חזק צפוי לקופות הגמל - תשואה ממוצעת של 1.7%

לראשונה מפרסם בית ההשקעות מיטב-דש גם תחזית צפויה לביצועי מסלולי המניות בגמל - 2.9% ברבעון ותשואה אפסית בחודש מרץ

02.04.2017, 11:30 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות מיטב-דש מפרסם את התחזית החודשית שלו לביצועי קופות הגמל במרץ, לפיה הקופות השיגו תשואה של 0.5% בממוצע בחודש שעבר. בסיכום הרבעון הראשון מדובר בתשואה מצטברת של 1.7%.  

קראו עוד בכלכליסט

מנתח התחזית, אבי ברקוביץ', מנהל מערך האשראי במיטב-דש, מפרסם לראשונה גם תחזית לביצועי המסלולים המתמחים של קופות הגמל. ברקוביץ' צופה תשואה שלילית של כ-0.1% לקופות הגמל המנייתיות, אם כי הטווח בין הגופים נע בין תשואה שלילית של 0.6% לתשואה חיובית של 0.4% - טווח רחב יותר מהפערים בין הביצועים בקופות הכלליות.

התשואה השלילית של הקופות המנייתיות מגיעה למרות עליות שערים במדדים המובילים בעולם, לנוכח חולשה של שוק המניות הישראלי. קופות הגמל השקליות הניבו תשואה דומה לקופות הכלליות – 0.5% בממוצע. ברמת הרבעון התשואה הצפויה של קופות הגמל המנייתיות תעמוד על 2.9% בממוצע ובטווח של 1.9%-3.9%. הקופות השקליות הניבו תשואה שנעה בין 0.3%-0.9% ובממוצע 0.6%.

שוקי המניות בעולם הציגו מגמה חיובית בארה"ב ובאירופה (עד ה-30 לחודש שהוא היום האחרון לחישוב התשואות החודש): בארה"ב: מדד ה-S&P עלה ב-0.2% והנאסד"ק עלה ב-1.5%. באירופה: מדד ה-DAX הגרמני עלה ב-3.6%, ה-CAC הצרפתי עלה ב-4.8% והסטוקס 50 עלה בשיעור של 4.9%.

באגרות החוב הממשלתיות נרשמה תשואה חיובית בשיעור של 0.4%, כאשר אגרות החוב הצמודות למדד (גלילים) עלו ב-0.3% ואגרות החוב השקליות (שחרים) עלו ב-0.6%. עיקר העליות היו באגרות החוב הארוכות. באג"ח הקונצרני המקומי נרשמה מגמה חיובית. מדד התל בונד 20 עלה ב-0.4% ומדד התל בונד 60 עלה ב-0.2%. אגרות החוב הלא מדורגות עלו בכ-0.2%.

תשואה, צילום: שאטרסטוק תשואה | צילום: שאטרסטוק תשואה, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות