אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש נתן לנתניהו אור ירוק: יכול לעסוק בענייני התאגיד צילום: אוהד צויגנברג

היועמ"ש נתן לנתניהו אור ירוק: יכול לעסוק בענייני התאגיד

במענה לפניות בנושא נכתב כי העובדה שנתניהו "אינו מכהן עוד כשר התקשורת אינה שוללת את מעורבותו בתחום התקשורת בכובעו כראש הממשלה"; "עצם העיסוק בחוק השידור הציבורי הישראלי אינו מעורר חשש לניגוד עניינים"

02.04.2017, 12:59 | אביב גוטר

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קובע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יכול לעסוק בתקשורת ובענייני תאגיד השידור הציבורי. כך לפי מענה לפניות בנושא שנשלח על דעת מנדלבליט.

מנדלבליט טוען כי מתוקף תפקידו, נתניהו רשאי לעסוק בעניינים הנוגעים למשרדי הממשלה השונים, והעובדה שהוא אינו מכהן עוד כשר התקשורת אינה שוללת את מעורבותו בתחום התקשורת בכובעו כראש הממשלה: "ישנם מצבים ספציפיים שבהם ראש הממשלה מנוע מלטפל וחוות דעת על כך נמסרו לראש הממשלה בעבר. מכל מקום מגבלות אלו אינן מקיפות את כל תחום התקשורת".

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, ציין מנדלבליט במכתבו כי: "בתחום התקשורת ישנם מצבים ספציפיים שבהם ראש הממשלה מנוע מלטפל וחוות דעת על כך נמסרו לראש הממשלה בעבר. מכל מקום, מגבלות אלו אינו מקיפות את כל תחום התקשורת וישנם נושאים שבהם ראש הממשלה רשאי להיות מעורב ולא מתעורר לגביהם חשד לניגוד עניינים".

מנדלבליט ממשיך וכותב: "נוכח רגישות העניין הובהר לראש הממשלה כי בהמשך לחוות הדעת שכבר נמסרו בנושא, עליו להימנע מלטפל בנושאים המשפיעים עם מי שמקיימים עמו קשרי חברות אישית, וכי יהיה עליו להתייעץ עם היועץ המשפטי לממשלה במקרים שבהם הטיפול בתחום התקשורת יהיה כרוך עם נושאים מעין אלו. לצד זאת, הובהר כי במתכונת הנוכחית, עצם העיסוק בחוק השידור הציבורי הישראלי, אינו מעורר חשש לניגוד עניינים".

 

היועמ"ש אביחי מנדלבליט ורה"מ בנימין נתניהו, צילום: אוהד צויגנברג היועמ"ש אביחי מנדלבליט ורה"מ בנימין נתניהו | צילום: אוהד צויגנברג היועמ"ש אביחי מנדלבליט ורה"מ בנימין נתניהו, צילום: אוהד צויגנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות