אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוד דוידוביץ' ערער לעליון: "מכירת 'גלובס' לאלונה בר און נעשתה בניגוד לחוק" צילום: ורדי כהנא

דוד דוידוביץ' ערער לעליון: "מכירת 'גלובס' לאלונה בר און נעשתה בניגוד לחוק"

איש העסקים הציע 110 מיליון שקל עבור העיתון לעומת 106 מיליון שהציעה בר און. הוא טוען בערעור שביהמ"ש המחוזי התעלם בהחלטתו מהנחיתות הכלכלית של בר און, ובחר בה אף שהצעתו הייתה טובה ממנה באופן משמעותי

02.04.2017, 13:59 | אביב גוטר

איש העסקים דוד דוידוביץ' ערער לעליון על החלטת בית המשפט המחוזי לאשר את מכירת "גלובס" לאלונה בר און וביקש לעכב את ביצוע פסק הדין. בערעור מבקש דוידוביץ' מבית המשפט להתערב בפסק הדין, לבטל את הצעתה של בר און ולבחור בהצעתו. דוידוביץ' הציע 110 מיליון שקל ואילו בר און 106 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בערעור נאמר כי אופן הליך מכירת המניות היה בניגוד לדין והגשת הערעור נועדה לתקן טעויות יסודיות וקשות שנפלו במהלכו. דוידוביץ' טוען, כי נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א איתן אורנשטיין התעלם בהחלטתו מהנחיתות הכלכלית של בר און, ובחר בה אף שהצעתו הייתה טובה ממנה באופן משמעותי. בנוסף, מדגיש דוידוביץ', כי הוא אינו חוזר מהצעתו האחרונה בסך 110 מיליון שקל לרכישת "גלובס", למרות שזו לא התקבלה על ידי בית המשפט המחוזי. אם לא יתקבל הערעור במתכונת זו, מבקש דוידוביץ' כי יוחזר הדיון לביהמ"ש המחוזי וינוהל תוך קיום הליך התמחרות פומבי, שוויוני ובעל כללי התנהלות קבועים מראש, אשר ייתיחס למתווה הצעה אחיד כלפי כל המשתתפים, ובסופו תיבחר ההצעה הטובה ביותר.

אלונה בר און , צילום: תומר גנון אלונה בר און | צילום: תומר גנון אלונה בר און , צילום: תומר גנון

דוידוביץ' מציין כי הוא מודע לכך ש"גלובס" נדרש לתמיכה כספית, והוא סבור כי טמון פוטנציאל אמיתי בהשקעתו בעיתון וכי תמיכתו תהיה משמעותית וחזקה הרבה יותר משל בר און. הוא מוסיף  גם כונסי הנכסים, בביהמ"ש המחוזי, סברו כי הצעתו האחרונה של דוידוביץ' טובה יותר מהצעתה של בר און.

דוד דוידוביץ׳. לקיים מכרז חדש, צילום: ורדי כהנא דוד דוידוביץ׳. לקיים מכרז חדש | צילום: ורדי כהנא דוד דוידוביץ׳. לקיים מכרז חדש, צילום: ורדי כהנא

דוד דוידוביץ׳ מסר היום: ״הגשתי את הערעור כי ראוי שהצעתי לרכישת 'גלובס' תזכה לדיון משפטי וציבורי נוסף. יש לי את החוסן הפיננסי הדרוש לתמוך ב'גלובס' ויש לי את מלוא הכבוד לעצמאותם המקצועית של העיתונאים ולחופש העיתונות. אשמח לשתף פעולה עם אלונה בר און שמחזיקה ב-25% מהוצאת מוניטין".

הערעור הוגש באמצעות עורכי הדין אלי זהר ואהרן מיכאלי ממשרד גולדפרב זליגמן, שהצטרפו לעו"ד שמוליק קסוטו ובלה פלד ממשרד קסוטו שייצגו את דוידוביץ' בבית המשפט המחוזי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות