אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון ליפשיץ עוזב את קרן בלאמברג קפיטל

בלעדי לכלכליסט

אלון ליפשיץ עוזב את קרן בלאמברג קפיטל

ליפשיץ מונה כמנהל בכיר בקרן עוד בשנת 2010. למרות שהייתה פעילה בישראל מרחוק לפני, הקרן החלה לפעול באופן מלא מתל אביב ב-2012 ובין השקעותיה ניתן למנות את: Credorax, Zooz ו-Yotpo

02.04.2017, 14:58 | מאיר אורבך

אלון ליפשיץ, המנהל הבכיר הישראלי בקרן בלאמברג עוזב את הקרן, כך נודע ל"כלכליסט". ליפשיץ והקרן אישרו את דבר העזיבה. לדברי ליפשיץ הוא החליט לפרוש מהקרן לאתגרים חדשים לאחר שיצר לה פורטפוליו השקעות איכותי. המשרדים של בלאמברג בישראל נפתחו ב-2012 ועד היום ביצעה הקרן בישראל מספר רב של השקעות בחברות הייטק בשלבים שונים. עם זאת יש לציין שלקרן הייתה פעילות בארץ לפני שליפשיץ הצטרף אליה. 

קראו עוד בכלכליסט

בין השקעותיה הבולטות: חברת טכנולוגית הסליקה הבינלאומית Credorax, מנוע הסליקה Zooz שגייס 16.5 מיליון דולר, חברת הסייבר ביוקאץ', חברת יוטפו Yotpo ופאנדבוקס. בלאמברג היתה פעילה בישראל מרחוק עד 2010, אז מונה ליפשיץ כמנהל בכיר בקרן. היא פועלת מ־2012 מתל אביב. הקרן אף רשמה שורה של אקזיטים מחברות ישראליות ביניהן: מכירת סייברה לפאלו אלטו ב-200 מיליון דולר ועוד. הקרן מנהלת 500 מיליון דולר במספר קרנות כאשר האחרונה בהן של 200 מיליון דולר גויסה בשבועות האחרונים.

אלון ליפשיץ אלון ליפשיץ אלון ליפשיץ

דיוויד בלאמברג מייסד הקרן אמר ל"כלכליסט" כי: "אלון החליט לעזוב את בלומברג קפיטל. אנו מודים לו על שירותו ומאחלים לו הצלחהרבה בעתיד. אנחנו נתגעגע לתשוקה וההתלהבות שלו ונמשיך לכבד אותו כחבר".

"המחויבות שלנו להשקעה בהיי טק הישראלי נותרה חזקה כתמיד; למעשה חזקה יותר מתמיד. אני וחברי הצוות שלנו נהיה בישראל בשבועות ובחודשים הקרובים תוך המשך התמיכה בחברות הפורטפוליו הישראליות שלנו, המשך השקעות חדשות והרחבת הצוות שלנו. הקרן החדשה שלנו, בהיקף של 200 מיליון דולר, יחד עם עשרות שנות ההשקעה שלנו בישראל, הופכת את בלאמברג קפיטל לאחת מקרנות ההון סיכון הגדולות והפעילות במדינה, ואנו נמשיך לשמור על הקצב ולהמשיך את המחויבות שלנו", הוסיף בלאמברג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
טחד המשקיעים הרציניים בתעשייה
אני יכול להבין מדוע יזם שקיבל סירוב כזה או אחר להשקעה מצד אלון יכול לפתח סלידה מהבחור, אין ספק שהוא משדר יהירות מסויימת. לעומת זאת הוא עדיין יכבד את הייזם בתשובה קנה מדוע סחר לוותר. למי שכן קיבל השקעה מאלון ועובד צמוד... מקבל את אחד המשקיעים היותר מקצועניים שיש בתעשייה הזאת. ברגעי הצורך יודע לתמוך לחשוב בגדול ולעמוד מאחורי היזמים. לא מונע מאגו (מאוד מדיר בישראל ובכלל) ורוצה לבנות חברות גדולות. בקיצור משקיע מעולה!
יזם  |  08.04.17
לכל התגובות