אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצות הפרמיירליג רוצות להישאר באיחוד האירופי צילום: רויטרס

קבוצות הפרמיירליג רוצות להישאר באיחוד האירופי

בעלי קבוצות הכדורגל בליגה האנגלית הבכירה קראו לממשלה לבחון דרכים להגן על התחרות מפני ההשלכות של הברקזיט

02.04.2017, 18:12 | שירות כלכליסט
בעלי קבוצות הכדורגל בפרמיירליג האנגלית קראו לממשלה לבחון דרכים להגן על התחרות מפני ההשלכות של הברקזיט.

קראו עוד בכלכליסט

ווסטהאם. בהתאחדות רואים את היתרון הפוטנציאלי כתוצאה מהברקזיט, צילום: איי אף פי ווסטהאם. בהתאחדות רואים את היתרון הפוטנציאלי כתוצאה מהברקזיט | צילום: איי אף פי ווסטהאם. בהתאחדות רואים את היתרון הפוטנציאלי כתוצאה מהברקזיט, צילום: איי אף פי

בעוד שהממשלה הבריטית מתעקשת כי עליה להשיב לעצמה את השליטה על ההגירה ולצאת מהסכם התנועה החופשית עם האיחוד האירופי, היכולת של מועדוני הכדורגל הבכירים באנגליה להחתים שחקנים מרחבי אירופה עלולה להיפגע. לאחר פגישה של נציגים של 20 הקבוצות בליגה, הבעלים של ווסטהאם וסטוק קראו להטלת הקלות על ההגירה כדי לשמור על הזרימה של שחקנים מהיבשת.

"אנחנו מצפים שזה ייכלל ביוצאים מהכלל לחוק, אבל ניאלץ להמתין ולראות", אמר הבעלים של סטוק, פיטר קואטס. "באירופה יש לנו תנועה חופשית, וזה כנראה עומד להשתנות, אנחנו עוד לא יודעים מה יקרה".

לפני שנתיים הצליחה התאחדות הכדורגל האנגלית לשכנע את הממשלה לאמץ דרישות ויזה מחמירות יותר לשחקנים שמנסים להחתים מחוץ לאירופה. אך קבוצות הפרמיירליג עלולות למצוא עצמן בחסרון בתחרויות באירופה אם הן לא יוכלו לסחור בקלות בשחקנים מרחבי היבשת.

בריטניה הפעילה בשבוע שעבר את סעיף 50 המתניע את תהליך העזיבה הנמשך שנתיים. בתקופה הזו ישרור חוסר ודאות עד להשלמת התנאים. "הפרמיירליג היא הליגה הטובה ביותר המוכרת לעולם", הכריז דיוויד גולד מבעלי ווסטהאם. "היא פרסומת מעולה לבריטניה, לאנגליה. אני יודע שאנשים מדברים על העושר שיש שם, אבל השחקנים האלה מרוויחים משכורות גבוהות וכל המס מגיע ישירות למשרד האוצר. מדוע שיכבו את זה? מדוע שישנו את זה? הפרמיירליג מסתובבת בעולם ומתרחבת כל העת. איני רואה סיבה שהממשלה תעשה משהו מטופש כדי להפריע לזה. אני לא בטוח לגבי התנועה החופשית, אבל המבנה יהיה שהשחקנים הטובים ביותר יקבלו אישורי עבודה".

בהתאחדות רואים את היתרון הפוטנציאלי כתוצאה מהברקזיט, והוא שיהיו יותר הזדמנויות לשחקנים מקומיים להצליח בקבוצות, ובתמורה יגדל מאגר השחקנים הפוטנציאלי לנבחרת הלאומית, שלא זכתה בתואר חשוב מאז מונדיאל 1966.

גולד ציין עוד כי היחלשות הליש"ט בשל הברקזיט כבר משפיעה על המשחק, שכן יקר יותר לקנות שחקנים.

יו"ר הליגה ריצ'רד סקודמור, שתמך בקמפיין בעד הישארות באיחוד, לא הסכים להגיב על השפעת הברקזיט בסיום פגישה עם בעלי 20 הקבוצות במלון בלונדון.

קואטס, שהיה הבעלים של חברת ההימורים Bet365, היה גם הוא תומך נלהב בעד הישארות. "אני פסימי לגבי העזיבה", הודה. "דבר לא שינה את דעי. נקווה שהכדורגל יוכל למצוא דרך לשמור על עצמו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות