אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כמו רובוטריק בחלל: הטלסקופ הגדול שנבנה אי פעם על ידי נאס"א נכנס לשלב הבדיקות

השקתו של הטלסקופ ג'יימס ווב שנבנה בעלות של 8 מיליארד דולר מתוכננת לאוקטובר 2018 ועל פי אנשי סוכנות החלל הוא יאפשר להתבונן בכוכבים והגלקסיות הראשונים שנולדו לאחר המפץ הגדול: "הוא ילמד את האטמוספרות כדי לראות אם מדובר במקומות שיכולים להיות בהם חיים"

02.04.2017, 17:37 | שירות כלכליסט
טלסקופ החלל ג'יימס ווב של נאס"א, הגדול ביותר שנבנה אי פעם, נכנס לשלב הבדיקות לקראת השקתו המתוכננת בשנה הבאה.

קראו עוד בכלכליסט

השקתו של טלסקופ החלל הגדול והחזק ביותר שנבנה אי פעם מתוכננת לאוקטובר 2018. כעת הוא נמצא בשלב של בדיקות קפדניות. הטלסקופ ג'יימס ווב הוא היורש של טלסקופ האבל, ואמור להיות טוב ממנו בתחומים רבים.

"הוא אופטימאלי לעבודה בחלק האינפרא אדום של הספקטרום. פירוש הדבר שנוכל להשתמש בווב כדי לראות דברים שהאבל לא הצליח", אמר ד"ר אריק סמית, סגן מנהל התכנית. "אנחנו נסתכל לאחור כדי לראות את הכוכבים והגלקסיות הראשונים שנולדו לאחר המפץ הגדול, ונוכל לראות את כדור הארץ נדלק בפעם הראשונה".

במשך 18 החודשים הבאים, הטלסקופ שפותח בעלות של 8 מיליארד דולר יעבור בדיקות קפדניות, כולל הדמיות של שיגור הרקטה, ומבחן קירור שיחשוף את המכשיר לטמפרטורות של מינוס 240 מעלות צלסיוס.

המדענים מקווים שטלסקופ החלל ג'יימס ווב יצליח ללמוד את האטמוספרה בכוכבים בגודל כדור הארץ שנתגלו לאחרונה במערכת השמש. "אחד הדברים הראשונים שאני בטוח שהטלסקופ יעשה הוא ללמוד את האטמוספרות הללו כדי לראות אם מדובר במקומות שיכולים להיות בהם חיים", הוסיף סמית.

לאחר הרכבתו, הטלסקופ הוא בגובה של בניין בן 3 קומות. לפי נאס"א ניתן יהיה לקפל אותו חזרה "בסגנון אוריגאמי" למשגר הרקטות אריאן 5, והוא ירכיב עצמו מחדש בסגנון ה"רובוטריקים" בחלל.

הטלסקופ ג הטלסקופ ג'יימס ווב | צילום: רויטרס הטלסקופ ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות