אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנצ'סטר סיטי רוכשת קבוצה מאורוגוואי צילום: איי אף פי

מנצ'סטר סיטי רוכשת קבוצה מאורוגוואי

סיטי פוטבול גרופ (CFG), שבבעלות השייח מנסור בין זאייד אל נחיאן מאבו דאבי, צפויה להודיע על רכישת מועדון אתלטיקו טורקיו בימים הקרובים

02.04.2017, 18:33 | שירות כלכליסט
הבעלים המיליארדרים של מנצ'סטר סיטי נחושים להוסיף קבוצה מהליגה השנייה באורוגוואי לרשימת הקבוצות ההולכת וגדלה שלהם. הם עשויים להמשיך משם להרחבת הנוכחות שלהם בסין.

קראו עוד בכלכליסט

סיטי. פראן סוריאנו, המנכ"ל של סיטי ו-CFG הוא הכוח המניע מאחורי הרכישות של הקבוצות השונות, צילום: איי אף פי סיטי. פראן סוריאנו, המנכ"ל של סיטי ו-CFG הוא הכוח המניע מאחורי הרכישות של הקבוצות השונות | צילום: איי אף פי סיטי. פראן סוריאנו, המנכ"ל של סיטי ו-CFG הוא הכוח המניע מאחורי הרכישות של הקבוצות השונות, צילום: איי אף פי

סיטי פוטבול גרופ (CFG), שבבעלות השייח מנסור בין זאייד אל נחיאן מאבו דאבי, צפויה להודיע על רכישת מועדון אתלטיקו טורקיו (Atletico Torque) בימים הקרובים.

הקבוצה המשחקת במונטווידאו תהפוך למועדון הקטן ביותר בתיק הנכסים (הקבוצות) שבבעלות החברה האם של סיטי, שכולל גם את קבוצת הכדורגל האמריקאית ניו יורק סיטי, הקבוצה האוסטרלית מלבורן סיטי ויוקוהומה מרינוס ביפן.

פראן סוריאנו, המנכ"ל של סיטי ו-CFG, הוא הכוח המניע מאחורי הרכישות האלו. ההערכה היא שההתקשרות עם טורקיו תיטיב מסחרית עם CFG וכן תספק לה דריסת רגל קבועה בדרום אמריקה, הידועה במלאי הכישרונות שלה.

אולם, אורוגוואי ספגה ביקורת מפיפ"א והוטל קנס על קבוצות שנחשדו כפועלות כמעין מתווכות עבור קבוצות גדולות יותר בברזיל ובארגנטינה שמעבירות שחקנים במדינה ששיעור המס בה נמוך יותר. אם כי שמה של טורקיו לא עלה בחקירות של הארגון.

שאיפות ההתרחבות העולמית של CFG לא צפויות להסתיים שם. החברה מכרה אחזקה של 13% בעסקים שלה עבור 265 מיליון ליש"ט ב-2015 לחברות הפרייבט אקוויטי הסיניות מדיה קפיטל וסיטיק קפיטל, מאז הם בדקו את האפשרות לרכישת אחזקת בעלות במועדון מהסופר ליג הסינית. בשנים האחרונות הכדורגל בסין פורח. אף שהתקשרות עם מועדון סיני תהיה תהליך מורכב, זו אפשרות שנשקלת ברצינות.

בתוך כך, תוכניות פיתוח האצטדיון של טוטנהאם הוטספורס התקרבו צעד משמעותי נוסף לקראת מימוש, זאת לאחר שהמועדון הסכים לחבילת מימון בגובה 350 מיליון ליש"ט משלושה בנקים.

HSBC, גולדמן זאקס ומריל לינץ' יספקו קרוב למחצית הכסף הנחוץ להשלמת הבנייה מחדש של אצטדיון וויט הארט ליין בעלות של 750 מיליון ליש"ט. שאר המימון יגיע ממכירת כרטיסים, חוזה שכירות לעשר שנים של הקרקע עם ה-NFL וחוזה זכויות שם פוטנציאלי.

הבטחת ההלוואות מעניקה דחיפה משמעותית לטוטנהאם, שם מתכוונים להכריז בסוף העונה על עזיבת האצטדיון שבו שיחקו במשך 118 שנים. התוכנית היא לשחק שנה בוומבלי לפני החזרה למבנה המחודש באתר סמוך בצפון לונדון בתחילת עונת 2018-19.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות