אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשנה ליועמ"ש התנגד למהלכים שקידם נתניהו בסוגיית התאגיד - ולא הוזמן לדיונים עם כחלון צילום: עמית שעל

המשנה ליועמ"ש התנגד למהלכים שקידם נתניהו בסוגיית התאגיד - ולא הוזמן לדיונים עם כחלון

ליכט שסיים לאחרונה את תפקידו כמשנה יועמ"ש לעניינים כלכליים ועבר לתפקיד משנה ליועמ"ש לעניניים מיוחדים, נחשב לבקיא ביותר במשרד המשפטים לנושא התאגיד, והיה זה שקידם את חקיקת החוק מטעם משרד המשפטים

02.04.2017, 20:16 | עמרי מילמן

המשנה ליועמ"ש אבי ליכט לא הוזמן לדיונים בין ראש הממשלה נתניהו לשר האוצר כחלון סביב סוגיית תאגיד השידור. הסברה היא שליכט, שלאחרונה סיים את תפקידו כמשנה יועמ"ש לעניינים כלכליים ועבר לתפקיד משנה ליועמ"ש לעניניים מיוחדים, התנגד בשבועות האחרונים למהלכים שקידם ראש הממשלה.

ליכט הוא הבקיא ביותר במשרד המשפטים לנושא התאגיד, שכן הוא זה שקידם את חקיקת חוק התאגיד מטעם משרד המשפטים בשנים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

 אבי ליכט, צילום: דנה קופל אבי ליכט | צילום: דנה קופל  אבי ליכט, צילום: דנה קופל

הפשרה בין כחלון לנתניהו אושרה על ידי היועץ המשפטי לממשלה, למרות שההסכם בין השניים מכיל חורים רבים, מכיל פגיעה בעובדי התאגיד, פגיעה פוטנציאלית בחופש הפעולה של הנהלת תאגיד החדשות החדשות ועוד בעיות רבות.

באוצר בוחנים בשלב זה את משמעויות ההסכם בין כחלון לנתניהו. ההערכות הן כי החורים הרבים שבהסכם מביאים את משרד האוצר ומשרד התקשורת לראות את ההסכם באור שונה לחלוטין, מה שמקשה על הצדדים להעריך את העלויות האמיתיות וההשלכות של ההסכם.

כעת כותבים במשרד התקשורת את תזכיר החוק שאמור לפרט את ההסכם עד לפרטים הקטנים, אז צפויים הפערים לצוף והעלויות האמיתיות של המהלך להחשף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות