אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא לשכת סוכני הביטוח מאיים להפסיק לשווק מוצרים פנסיונים

פרסום ראשון

נשיא לשכת סוכני הביטוח מאיים להפסיק לשווק מוצרים פנסיונים

אריה אברמוביץ מאשים את חברות הביטוח בקרטל ומאיים להפסיק לשווק מוצרים פנסיוניים - זאת עד שכל חברות הביטוח יחתמו עם סוכניהן על הסכמי עמלות חדשים המנתקים את הזיקה בין העמלה לגובה דמי הניהול של הלקוח

03.04.2017, 10:59 | רחלי בינדמן

גופי הפנסיה הולכים ומיישרים קו עם תשלום עמלת סוכן זהה מצד כל הגופים של 0.25%, כך נחשף הבוקר (ב') ב"כלכליסט". מדובר במהלך בו בית ההשקעות ילין לפידות מצטרף לאנליסט ולפסגות בקביעת העמלות הקבועות. זאת על רקע חוק שנכנס לתוקף האוסר על תשלום עמלה הנגזרת מגובה דמי הניהול שמשלם החוסך.

אלא שמתברר שמי שמאוד לא אוהב מהלך זה הוא מי שיזם מלכתחילה את הצעת החוק - לשכת סוכני הביטוח - והם מפנים את טענותיהם בעניין לחברות הביטוח. לטענת הסוכנים, הם לא חתמו עם אף חברת ביטוח על הסכם תגמול חדש למרות דרישת החוק וטוענים כי מחדל חברות הביטוח להציג מודל כזה הוא הפרה גסה של החוק החדש. 

קראו עוד בכלכליסט

נשיא הלשכה אריה אברמוביץ שלח למנהלי החברות מכתב חריף הבוקר הטוען לתיאום מחירים בין הגופים, זאת בזמן שהסוכנים ציפו לעשות תמחור בין הגופים כדי לקבל עמלה גבוהה כל הניתן. "טרם השכלתם לידע את ציבור הסוכנים באשר למידת ואופי התגמול תוך שאתם מפרים ברגל גסה את הנחיות החוק ואת זכויות ציבור סוכני הביטוח. בשים לב לעובדה כי גם יתר המבטחים פועלים באופן דומה הרי שמחדליכם יכול ויחשב לקרטל שהרי הוא עונה על ההגדרה ולפיה המדובר - בהתאגדות של ספקי מוצר או שירות שנועדה להגדיל את רווחי חבריה ולבטל את התחרותיות ביניהם.

אריה אברמוביץ אריה אברמוביץ אריה אברמוביץ

"מצב דברים בו נדרש סוכן ביטוח לעבוד ולשווק מוצרים מבלי שיהיה חתום על הסכם המעגן את שיעור התגמול אינו סביר. בשולי הדברים אעיר כי גם הח"מ מאוגד כסוכנות ומייחס חשיבות עליונה בהיותו בעל סוכנות ביטוח, לתגמול לו הוא זכאי בעבור הפצת מוצרים של מי מחברות הביטוח, ובנסיבות יאלץ להפסיק את שיווק המוצרים, עד להסדרת נושא העמלות. בנסיבות אלה לא יהיה זאת משום ההפתעה באם ציבור סוכני הביטוח ינהג בשלב זה באופן דומה".

חשוב לציין כי אברמוביץ הכריז בחודש שעבר שאין לו שום בעיה לקבל עמלה אחידה מכל חברות הביטוח בדיוק כמו היועצים בבנקים אך טען כי מדובר במהלך שדורש חקיקה.

עוד יודגש כי בפיקוח על הביטוח טענו בשבוע שעבר כי לכל חברות הביטוח יש מודל תגמול חדש והנה מתברר כי לטענת הסוכנים לא נחתם שום הסכם תגמול חדש איתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות