אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הסטארט אפ הבא של מייסד מובילאיי

אורקם של אמנון שעשוע, מפתחת מצלמה שמורכבת על המשקפים של לקויי ראיה, ומתקשרת איתם כדי להתמצא בסביבה

03.04.2017, 13:00 | שירות כלכליסט

זמן קצר לאחר שמכר את חברת הראייה הממוחשבת והנהיגה האוטונומית מובילאיי לאינטל ב-15 מיליארד דולר, מייסד מובילאיי אמנון שעשוע כבר עבר לסטארט אפ הבא שלו, שמשתמש בטכנולוגיית ראיה ממוחשבת דומה, כדי לסייע ללקויי ראייה.

הסטארט אפ שנקרא אורקם, מייצר מצלמה שמותקנת על המשקפים ומתקשרת עם המשתמש לקוי הראייה. "הכל קורה שם, זה כמו קופסה קטנה שאומרת מה רואים", מסביר יונתן וקסלר, סגן נשיא המחקר והפיתוח באורקם.

לדברי אמנון שעשוע, "במובילאיי אנחנו מחפשים מכוניות, הולכי רגל, תמרורים ורמזורים ומנסים להבין את הדרך. באורקם, אנחנו מנסים להבין הודעות, ברקודים, פרצופים ומצבים, כדי לסייע ללקויי הראייה. הפונקציות ללקוח שונות לגמרי, אך הדמיון הוא שימוש בראיית מחשב לטובת החברה".

שעשוע מאמין שאורקם תלך בדרכה של מובילאיי. החברה כבר מוערכת ב-600 מיליון דולר, ובחודש שעבר השלימה סבב גיוס של 41 מיליו דולר.

"אנחנו מאמינים שעד סוף 2018, ההכנסות והרווחים של החברה יגיעו לרמה כזו שניתן יהיה להחליט שאנחנו מוכנים להנפקה"  אמר שעשוע, שמאמין שההנפקה תתבצע בנאסד"ק או בבורסת ניו יורק.

אורקם - הסטארט אפ של אמנון שעשוע, מייסד מובילאיי, צילום: רויטרס אורקם - הסטארט אפ של אמנון שעשוע, מייסד מובילאיי | צילום: רויטרס אורקם - הסטארט אפ של אמנון שעשוע, מייסד מובילאיי, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות