אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האמריקאים יהמרו בגובה 36.5 מיליארד דולר על בייסבול העונה צילום: איי פי

האמריקאים יהמרו בגובה 36.5 מיליארד דולר על בייסבול העונה

מתוך 36.5 מיליארד דולר שיהמרו, 35.4 מיליארד דולר, המייצגים 97% מכלל ההימורים, יהיו לא חוקיים דרך אתרי אינטרנט אסורים מחוץ לארה"ב וסוכני הימורים

03.04.2017, 13:51 | שירות כלכליסט

אוהדי הספורט בארה"ב צפויים לבצע השנה הימורים בגובה 36.5 מיליארד דולר על משחקי ליגת הבייסבול (MLB), כך מעריכים באיגוד ההימורים האמריקאי (AGA) לכבוד פתיחת עונת הבייסבול בסופ"ש.

קראו עוד בכלכליסט

ב-2016 לבדה האמריקאים ביצעו הימורים בגובה של 154 מיליארד דולר על ספורט, צילום: איי פי ב-2016 לבדה האמריקאים ביצעו הימורים בגובה של 154 מיליארד דולר על ספורט | צילום: איי פי ב-2016 לבדה האמריקאים ביצעו הימורים בגובה של 154 מיליארד דולר על ספורט, צילום: איי פי

מתוך 36.5 מיליארד דולר שיהמרו, 35.4 מיליארד דולר, המייצגים 97% מכלל ההימורים, יהיו לא חוקיים דרך אתרי אינטרנט אסורים מחוץ לארה"ב וסוכני הימורים. האמריקאים מהמרים בכל שנה בגובה 154 מיליארד דולר בדרכים לא חוקיות, זאת בשל האיסור שהוטל ב-1992 נגד הימורים על ספורט. "הכסף שמהמרים באופן לא חוקי על בייסבול הוא סימן נוסף לכך שהאיסור הפדראלי על הימורי ספורט הוא כישלון מוחלט", אמר ג'ף פרימן, נשיא ומנכ"ל האיגוד. "הגיע הזמן שבוושינגטון יפסיקו למנוע ממדינות הכנסות חיוניות ממסים ויאפשרו להן לקטוף את ההטבות של שוק מפוקח".

בשנה שעברה העריכו ב-AGA שהאוהדים יבצעו הימורים לא חוקיים בשווי של 2.4 מיליארד דולר על משחקי הפלייאוף בבייסבול. באותו השנה, בוצעו הימורים חוקיים בגובה 85 מיליון דולר בלבד על משחקי הפלייאוף, כך לפי מועצת פיקוח ההימורים של נבאדה.

החוק להגנה על הספורט המקצועי והחובבני (PASPA), קובע שנבאדה היא המדינה היחידה שמורשית להציע הימורים מסורתיים על ספורט. על אף האיסור הזה, ההימורים על ספורט רק הולכים ומתרחבים. למעשה, ב-2016 לבדה האמריקאים ביצעו הימורים בגובה של 154 מיליארד דולר על ספורט, כשמרבית ההימורים בוצעו דרך סוכני הימורים ואתרי אינטרנט לא חוקיים.

שוק ההימורים הלא חוקיים על ספורט ההולך וגדל, שנובע מהאיסור הפדראלי, דחף את האוהדים לשוק מחתרתי שאינו מגן על הצרכנים. לעומת זאת, שוק מפוקח ייצר הכנסות ממסים ומשרות לקהילות מקומיות ויספק את ההכנה הנחוצה על הצרכנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות