אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יד שנייה מנשיא: אין קונים לפרארי הישנה של דונלד טראמפ צילום: Dirk de Jager

יד שנייה מנשיא: אין קונים לפרארי הישנה של דונלד טראמפ

מכירה פומבית בפלורידה, שבה הוצעה למכירה פרארי F430 F1 שהיתה בבעלות טראמפ במשך 4 שנים, בוטלה כי לא השיגה את הסכום המבוקש. מאוחר יותר דיווח בית המכירות כי היא נרכשה ב-270 אלף דולר לעומת צפי של 350 אלף דולר

03.04.2017, 13:56 | מערכת כלכליסט
מתברר שהשם דונלאד טראמפ לא תמיד עוזר בעסקים. בשבת הוצעה למכירה פומבית מכונית פרארי F430 F1 משנת 2007 שהייתה שייכת לטראמפ, אולם המכירה לא התנהלה בצורה חלקה.

טראמפ רכש את הפרארי המדוברת ב-2007 והחזיק בה במשך 4 שנים, במהלכן צבר 3,862 ק"מ.

במכירה בפלורידה עמדה ההצעה הגבוהה ביותר שהוגשה על 240 אלף דולר, נמוכה ב-10,000 דולר מהסכום הנמוך בטווח המחירים שנקבע מראש, שעמד על 250 אלף דולר. זאת על אף שבמקור, העריכו כי המכונית תימכר ב-350 אלף דולר.

הפרארי שהיתה של טראמפ, צילום: Dirk de Jager הפרארי שהיתה של טראמפ | צילום: Dirk de Jager הפרארי שהיתה של טראמפ, צילום: Dirk de Jager

בעקבות זאת, בוטלה המכירה, אך שעות ספורות לאחר מכן הודיע בית המכירות הפומביות: "אנחנו יכולים לאשר שהמכונית עברה בעלים דקות ספורות לאחר שירדה מבמת המכירה" ונמכרה בסופו של דבר ב-270 אלף דולר. החברה לא מסרה מי הקונה המאושר, ולא סיפקה פרטים נוספים על המכירה שבוצעה בלי תיעוד.

דונלד טראמפ , צילום: איי פי דונלד טראמפ | צילום: איי פי דונלד טראמפ , צילום: איי פי

באופן כללי, המחירים של המכוניות היוקרתיות נעים על טווח רחב. כך למשל, במכירה פומבית שערכו סות'ביס בינואר בפריז, נמכרה פרארי F430 GTC משנת 2008 עבור 490,310 דולר ואילו פרארי F430 סקודריה נמכרה ב-182,600 דולר במכירה אחרת שנערכה בפברואר.

לכן, המחיר ששילמו בסופו של דבר על המכונית של טראמפ נחשב מאכזב, במיוחד בהתחשב בכך שמכוניות אחרות שלו נמכרו במחירים טובים בהרבה. בספטמבר אשתקד נמכרה למבורגיני דיאבלו של טראמפ ב-460 אלף דולר במכירה שהתקיימה באתר EBay - מחיר הגבוה ב-75% מהמחיר הממוצע למכונית מסוג זה.

לדבריו של ג'ונתן קלינגר מחברת ביטוח המכוניות האגרטי, הסיבה למחיר הנמוך יכולה להיות היותו של טראמפ נשיא שנוי במחלוקת. סיבה נוספת יכולה להיות קשורה לכך שהיא לא נמכרה ישירות מטראמפ, אלא על ידי הבעלים הנוכחיים שלה, כך שמדובר כבר במכונית שהיא יד שלישית. "המשיכה פוחתת מבחינת האספנים כי הם לא קונים ישירות מטראמפ", הוסיף קלינגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות