אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סינרון מאשרת את חשיפת כלכליסט: תימכר לאייפקס תמורת 397 מיליון דולר צילום: ערן יופי כהן

סינרון מאשרת את חשיפת כלכליסט: תימכר לאייפקס תמורת 397 מיליון דולר

בהודעה לבורסה שפרסמה החברה נכתב כי קרן אייפקס תרכוש 100% ממניותיה תמורת 11 דולר למניה במזומן

03.04.2017, 15:37 | דרור רייך

חשיפת כלכליסט אתמול בנוגע למכירתה של סינרון על ידי קרן אייפקס אושרה היום (ב') ע"י הנרכשת בהודעה לבורסה. על פי ההודעה, אייפקס פרטנרס תרכוש 100% ממניותיה של סינרון (הנסחרות בנאסד"ק) תמורת 11 דולר למניה במזומן - לפי שווי של כ-397 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

המחיר למניה אומנם מייצג פרמיה של 15% לממוצע מחיר הסגירה משוקלל לנפח המסחר של סינרון בשלושת החודשים האחרונים, אך הוא נמוך מהערכות המוקדמות.

ככל הנראה, כתוצאה מהפרסומים, סינרון מדיקל הישראלית קפצה ב-21% בטרום המסחר בנאסד"ק, שכן אתמול ההערכות לפיה אייפקס תרכוש את החברה על פי שווי של כחצי מיליארד דולר - שווי השוק של סינרון לפני ההודעה עמד על 370 מיליון דולר. העסקה צפויה להיחתם השבוע, לאחר שאייפקס סיכמה בימים האחרונים עם מייסד סינרון שמעון אקהויז את השווי לפיו היא תתבצע.

עסקה זו עדין זקוקה לאישור בעלי המניות של סינרון וקבלת אישורים רגולטוריים. דירקטוריון סינרון אישר פה אחד את העסקה. ואקהויז, המחזיק ב-7.4% מהחברה, חתם על הסכם הצבעה, לפיו הוא מסכים, כבעל מניות, להצביע בעד העסקה. הסכם המיזוג כולל תקופת "Go-shop" המסתיימת ב-9 למאי השנה. במהלך תקופה זו, סינרון (בסיוע ברקליס) תפנה בצורה אקטיבית, תעריך, ויתכן ותיכנס למשא ומתן עם צדדים שלישיים בנוגע לקבלת הצעות אלטרנטיביות.

שמעון אקהויז יושב ראש חברת סינרון, צילום: ערן יופי כהן שמעון אקהויז יושב ראש חברת סינרון | צילום: ערן יופי כהן שמעון אקהויז יושב ראש חברת סינרון, צילום: ערן יופי כהן

"לא עשינו שגר ושכח"

 

"המילה למכור מתארת מצב לא נכון, כאילו מישהו אחר נכנס לגור אצלך בבית. לא עשינו שגר ושכח. איפקס העולמית מלונדון תהיה שותפה", מסביר שמעון אקהויז, יו"ר ומייסד של סינרון בשיחה עם כלכליסט.

לדבריו, "אייפקס היא קרן מכובדת שגייסה קרנות בסכום מצטבר של כ-46 מיליארד דולר בשלושים שנים האחרונות, ורק בסקטור ה-Healthcare השלימו קרנות אלה למעלה מ-80 השקעות, בין היתר בתחום המכשור רפואי, התרופות ושירותי Healthcare".

"היתרון הגדול בלהיות חברה ציבורית היא היכולת לגייס כסף, אנחנו עשינו את זה ב-2004 ו-2005 אבל מאז החברה מייצרת הרבה מזומנים שאפילו עזרו לנו לצלוח את המשבר של 2008", ממשיך אקהויז. "בנוסף ניצלנו את הכספים לעשות רכישות אסטרטגיות במהלך השנים", הוסיף. "ישראל היא מוקד של רפואה אסטטית. אני לוקח על זה אחריות אישית, כי רוב האנשים המובילים שפועלים בתחום גדלו אצלי", מסכם היזם הסדרתי אקהויז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות